Najnowszy ranking FIFA – Polska awansowała o jedno miejsce!

0
642

Reprezentacja Polski ma powody do radości. Bez wychodzenia na boisko awansowali w rankingu FIFA. Aktualnie zajmuje szóste miejsce, mając tyle punktów co Hiszpania. 

W minionym roku Polacy byli na siódmej pozycji, co i tak było historycznym wydarzeniem, ponieważ jeszcze nigdy w grudniu reprezentacja Polski nie była w czołowej dziesiątce rankingu! W styczniu i lutym piłkarze Adama Nawałki nie zagrali żadnego meczu i utrzymali tę lokatę, nawet skoczyli o jedne miejsce do góry.

Skąd zatem awans?

Wszystko przez kryterium, na podstawie których tworzone jest zestawienie najlepszych reprezentacji świata. Punkty do rankingu FIFA wylicza się biorąc pod uwagę cztery współczynniki, które biorą pod uwagę:

 1. liczbę punktów uzyskanych w danym meczu;
 2. rezultat;
 3. klasę rywala;
 4. wagę rozgrywanego spotkania

Liczą się także występy z czterech ostatnich lat, ponieważ bierze się pod uwagę średnie arytmetyczne (suma punktów podzielona przez liczbę meczów) z każdego roku, ale bieżący rok jest najcenniejszy. A więc – im mecz później będzie rozegrany, tym jego wynik jest mniej cenny i odwrotnie.

TUTAJ PRZECZYTASZ WIĘCEJ O PIŁCE NOŻNEJ – f7sport.pl – piłka nożna

Na podstawie liczeń średnich arytmetycznych z rankingu „wyrzucono” więc towarzyski mecz Polski ze Szkocją, który był rozgrywany w marcu 2013 roku, w którym Polacy przegrali 0:1. Kolejny ranking zostanie opublikowany 12 kwietnia.

Bez zmian 

 1. Niemcy – 1609 punktów
 2. Brazylia – 1489 punktów
 3. Portugalia – 1360 punktów
 4. Argentyna – 1359 punktów
 5. Belgia – 1337 punktów
 6. Polska – 1228 punktów
 7. i Hiszpania – 1228 punktów
 8. Szwajcaria – 1197 punktów
 9. Francja – 1185 punktów
 10. Chile – 1161 punktów

Źródło: sport.tvn24.pl
Zdjęcie główne: pixabay.com