Najpierw pozwolenie na pracę, potem może zacząć ratować Leeds

0
36
Javi Gracia pojawił się na Elland Road, aby zakończyć nominację na nowego trenera Leeds United. (zdjęcie: Fabrizio Romano, Twitter)

Myślę, że kibice Leeds mogą odetchnąć z ulgą po tym, jak klub wybrał Javiego Gracia na następcę Jesse Marscha, który doprowadził klub na skraj przepaści Premier League. Tymczasowy menedżer Michael Skubala nie był w stanie odwrócić losu, dlatego Leeds musi pilnie przejąć ster.

Jesse Marsch został zwolniony z klubu 6 lutego, a trener U-21 Michael Skubala przejął stery w ostatnich trzech meczach, ale porażka 0:1 w sobotę z rywalem spadkowym Everton, oznacza, że ​​klub jest tylko o dwa punkty od bezpiecznego miejsca.

Leeds ogłosiło już oficjalnie porozumienie z Hiszpanem, Javi Gracią, ale trener musi poczekać na pozwolenie na pracę.

Czytaj: Leeds potwierdza nowego trenera

Leeds zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w Premier League. Na początku tego miesiąca klub był zmuszony pozbyć się menedżera Jesse Marscha po kilku słabych wynikach. Amerykanin spędził niecały rok w klubie po tym, jak w zeszłym roku przejął stanowisko po Marcelo Bielsa.

W weekend rozegrany zostanie mecz z Southampton, a sześciopunktowy mecz będzie, miejmy nadzieję, debiutem Gracii jako szefa Leeds.

Gracia został zatrudniony przez Watford w styczniu 2018 roku i uratował klub przed spadkiem. W następnym sezonie poprowadził drużynę do 11. miejsca, najlepszego miejsca w historii klubu w Premier League, ale został zwolniony na początku następnego sezonu.

Od tego czasu był trenerem Valencia, zanim zastąpił Xaviego w katarskim klubie Al Sadd.

Czytaj: Leeds będzie latem licytować zawodnika Chelsea