Największy talent River Plate podpisał nowy kontrakt, który zawiera rekordową klauzulę

0
3
Największy talent River Plate, Franco Mastantuono, podpisał nowy długoterminowy kontrakt z klubem. (zdjęcie: mufcmpb, x)

Topowy argentyński klub River Plate przedłużył kontrakt ze swoim 16-letnim środkowym pomocnikiem Franco Mastantuono, reklamowanym jako jeden z najbardziej obiecujących piłkarzy swojego pokolenia.

Nowy kontrakt nastolatka obowiązuje do końca 2026 roku. Klub zamieścił w umowie rekordową dla argentyńskiego futbolu klauzulę odejścia w wysokości 45 mln euro, a w ciągu ostatnich 10 dni okna transferowego wzrośnie do 50 milionów euro.

Oznacza to, że Mastantuono ma szansę stać się najdroższym zawodnikiem w historii River Plate. Obecnie rekord należy do Enzo Fernandeza, którego River Plate sprzedał Benfice latem 2022 roku za 44 mln euro.

CZYTAJ: PZPN zaprezentował nowe koszulki reprezentacji Polski. Podobają Wam się?

Mastantuono jest drugim najmłodszym graczem w historii River Plate. Zadebiutował w pierwszym zespole klubu w wieku 16 lat, 5 miesięcy i 14 dni. Rekord należy do Matteo Musacchio i wynosi 16 lat, 3 miesiące i 14 dni.

Ponadto Mastantuono jest najmłodszym strzelcem gola w historii River Plate. Pierwszego gola strzelił w wieku 16 lat, 5 miesięcy i 25 dni.

W obecnym sezonie Mastantuono rozegrał 10 meczów dla drużyny River Plate i strzelił 1 gola.

CZYTAJ: Czy Polak pójdzie śladami Suareza? Atlético chce pozyskać gwiazdę Barcelony

Warto wspomnieć, że River Plate sprzedał już swój największy talent Claudio Echeverriego do Manchesteru City za 15 milionów euro. Oczekuje się, że mistrzowie Anglii wypożyczą go do Girony.