Naomi Osaka założyła agencję, która ma pomagać nowym sportowcom

0
216
„Ta agencja będzie koncentrować się wyłącznie na pomaganiu sportowcom w wyznaczaniu nowych ścieżek, wchodzeniu w nowe przestrzenie i budowaniu własnego biznesu” – mówi Naomi Osaka.

„Przebyłam długą drogę”, Naomi Osaka wyraża swoją radość po tym, jak została „pierwszą osobą w sporcie”, która założyła agencję sportową.

Naomi Osaka jest czterokrotną mistrzynią Wielkiego Szlema, która została najlepiej opłacaną kobietą w sporcie, zdobywając 60 milionów dolarów w nagrodach i rekomendacjach w 2021 roku.

Na Twitterze Naomi Osaka wyraziła swoją radość i pochwaliła się za przejście tak „długiej drogi”. Nastąpiło to po tym, jak mistrzyni tenisa założyła nową firmę zarządzania sportem. Osaka’s Evolve, które założyła wraz ze swoim długoletnim agentem Stuartem Duguidem, koncentruje się na partnerstwie z markami, inwestycjach, biznesach należących do sportowców i filantropii.

„Evolve reprezentuje ewolucję nie tylko mojej kariery biznesowej, ale także sposobu, w jaki sportowcy mogą kontrolować swoje przeznaczenie” – powiedziała Osaka w ekskluzywnym oświadczeniu dla Variety. „Zawsze uwielbiałam przesuwać granice i kwestionować status quo. Stuart i ja jesteśmy partnerami biznesowymi od lat, więc jest to bardzo naturalne i inspirujące posunięcie”.

Współpraca Naomi Osaki i Duguida ma długą historię.

Naomi Osaka. Źródło: Twitter

Nike, Mastercard, Sweetgreen, Levi’s, FTX i Louis Vuitton należą do marek, z którymi Naomi Osaka i Duguid współpracują od siedmiu lat. Zaledwie rok temu wprowadzili na rynek KINL, linię produktów do pielęgnacji skóry dla różnych osób.

„Sportowcy całkowicie zmienili dynamikę tego, co jest możliwe w świecie korporacji. Nie są już tylko ambasadorami do wynajęcia, ale prawdziwymi partnerami, rzecznikami wokalnymi i zmieniaczami kultury” – powiedział Duguid. „Ta agencja ma na celu wspieranie następnego pokolenia sportowców, którzy chcą nadal budować na fundamencie stworzonym przez sportowców takich jak Naomi, ale którzy również robią rzeczy po swojemu”.

Osaka jest czterokrotną mistrzynią Wielkiego Szlema, która stała się najlepiej zarabiającą kobietą w sporcie, zarabiając 60 milionów dolarów w nagrodach i rekomendacjach w 2021 roku. Teraz ma 24 lata i jest także aktywistką, znaną z okazywania poparcia dla ruchu Black Lives Matter podczas jej gier.

W zeszłym roku trafiła na pierwsze strony gazet, kiedy skróciła swój harmonogram, by skupić się na zdrowiu psychicznym. „Naomi Osaka”, trzyodcinkowy serial dokumentalny o jej życiu, został wydany przez Netflix 16 lipca 2021 r. Ponadto Osaka była wcześniej reprezentowana przez IMG.