Napastnik Egiptu pod koniec meczu doznał zawału serca

0
4
Napastnik upadł na boisku w końcówce meczu. (zdjęcie: Onze Masr, x)

Napastnik klubu Future FC i reprezentacji Egiptu Ahmed Refaat doznał zatrzymania akcji serca podczas meczu Premier League przeciwko Al-Ittihad w Egipcie.

Były kolega z drużyny Mohameda Salaha, Ahmed Refaat, doznał na boisku ataku serca i przestał oddychać „na ponad godzinę” po zawieszeniu meczu egipskiej Premier League z powodu szokującego incydentu.

30-letni napastnik, który ma na swoim koncie dziewięć występów w reprezentacji Egiptu w seniorskiej reprezentacji, dołączył do drużyny Modern Future FC, która w poniedziałek zmierzyła się z Al-Ittihad w egipskiej Premier League. Refaat zaczął to spotkanie na ławce rezerwowych, ale został wprowadzony na boisko tuż po upływie godziny.

W 89. minucie meczu Refaat upadł na boisko, a zawodnicy drużyny przeciwnej natychmiast podbiegli do niego, dając sygnał o wezwaniu lekarza i karetki.

Refaat został przewieziony do szpitala, co doprowadziło do zawieszenia meczu. Jak podano na oficjalnej stronie Future FC, akcja reanimacyjna trwała ponad godzinę, zanim lekarzom udało się przywrócić bicie serca piłkarzowi. Obecnie przebywa on w szpitalu na oddziale intensywnej terapii, a jego stan określa się jako niestabilny. Personel medyczny ściśle monitoruje jest stan.

CZYTAJ: Skandal w Ligue 1!

W oświadczeniu klub Future FC stwierdził: „Serce Ahmeda Refaata zatrzymało się na ponad godzinę, pomimo wszystkich prób reanimacji podejmowanych przez personel medyczny szpitala Zamzam w pobliżu stadionu, zanim tętno stopniowo się poprawiło. Jednak jego stan medyczny jest nadal niestabilny. Jeżeli jego stan zdrowia się nie ustabilizuje, zawodnik będzie nadal leczony i przechodził niezbędne badania. Klub na bieżąco śledzi sytuację ze szpitala, o czym niezwłocznie będziemy informować. Chcielibyśmy wezwać media do poszanowania życia osobistego zawodnika i jego zdrowia i poprosić egipskich kibiców, aby modlili się za jak najszybszy powrót Ahmeda Refaata do zdrowia.”

CZYTAJ: Sensacja w Serie A. Bramkarz doznał kontuzji w polu karnym przeciwnika

30-letni Refaat, który reprezentował swój kraj u boku supergwiazdy Liverpoolu Salaha, wcześniej zdobył Puchar Egiptu i Superpuchar, będąc na ławce rezerwowych Zamalek, a od października 2021 roku gra w Modern Future FC. Refaat rozegrał także 7 meczów w reprezentacji Egiptu, strzelając 2 gole. Ostatni raz powołany do kadry narodowej został w 2022 roku na eliminacje Pucharu Narodów Afryki.