Napastnik Juventusu jest rozczarowany klubem. Intryguje go AS Roma

0
0
Federico Chiesa chce odejść z Juventusu. Będzie głośny transfer wewnątrz Serie A?! (zdjęcie: Achille Ash, x)

Włoski napastnik Federico Chiesa z Juventusu rozważa zmianę klubu, wykazując duże zainteresowanie AS Romą.

Jak donosi Calciomercato.com, skrzydłowy rozczarował się „Starą Damą”. Jego kontrakt wygasa latem przyszłego roku i skłania się ku temu, aby go nie przedłużać, a raczej opuścić klub. Chiesa jest również przerażony odmiennym traktowaniem między nim a Adrienem Rabiotem.

Agent Chiesy rozpoczął poszukiwania nowego zespołu dla swojego klienta. Perspektywa przeprowadzki do AS Romy bardzo przemawia do piłkarza. Był pod wrażeniem niedawnej rozmowy telefonicznej z Daniele De Rossim.

W przyszłym tygodniu zarząd Romy rozpocznie negocjacje z przedstawicielami Juventusu. Cenę na poziomie 40 milionów euro uważa się za wygórowaną, dlatego konieczne będą negocjacje, aby dojść do porozumienia w sprawie transferu Chiesy.

Dodatkowo warto zauważyć, że bramkarz Juventusu, Wojciech Szczęsny, nie jest postrzegany przez szefów w Turynie jako podstawowy gracz, dlatego „Zebry” chcą go sprzedać tego lata. Nieco odmienne zdanie na temat swojej przyszłości ma jednak sam bramkarz.

CZYTAJ: AC Milan przedłuży kontrakt najmłodszego debiutanta Serie A

Wojciech Szczęsny zdecydował. W tym klubie chce grać w przyszłym sezonie

Jak podaje CalcioMercato, 34-letni Polak jest zdeterminowany, aby zostać w Juventusie i nie chce przenosić się nigdzie indziej.

„Szczęsny miał dać klubowi jasno do zrozumienia, że on, jego rodzina i wysoki kontrakt (do czerwca przyszłego roku) nigdzie się nie wybierają. Polaka nie interesują nawet lukratywne oferty z Arabii Saudyjskiej” – pisze włoski portal.

Juventus znalazł już następcę Polaka i zamierza pozyskać zawodnika Monzy Michele Di Gregorio na swojego przyszłego głównego bramkarza. Pomysł Juventusu zakładał odesłanie Wojciecha Szczęsnego latem tego roku.

CZYTAJ: Lazio ogłosiło odejście głównego trenera