Napastnik Napoli Osimhen chce pozwać własny klub

0
9
Victor Osimhen podczas zgrupowania reprezentacji Nigerii nabawił się kontuzji; zdjęcie: MeritRoyalBet: Twitter

Victor Osimhen chce zemścić się za internetowe ośmieszenie i pozwać SSC Napoli. Doradca Osimhena, Roberto Calenda, zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko mistrzom Włoch.

Wcześniej Napoli drwiło z Osimhena za pomocą wideo pokazującego go i rzut karny w ostatnią niedzielę w FC Bologna (0-0).

W omawianym poście na TikToku można zobaczyć, jak Osimhen wzywa do rzutu karnego – przy akompaniamencie przypisanego mu piszczącego głosu („Proszę dać mi rzut karny!”).

Przeczytaj: Jadon Sancho na radarze Jose Mourinho

Agent Calenda nazwał usunięty post „nie do przyjęcia”. Napastnikowi przynosi to szkody psychiczne. Aby go chronić, zastrzega sobie prawo do przekazania sprawyprzed wymiar sprawiedliwości.

Osimhen odegrał znaczącą rolę w pierwszym mistrzostwie SSC od 1990 roku, strzelając 26 goli w zeszłym sezonie. Latem był łączony z transferem do Premier League, ale 24-latek obecnie negocjuje z Napoli przedłużenie kontraktu po 2025 roku.

W tym sezonie strzelił trzy gole w pięciu meczach ligowych, ale także zmarnował kilka dobrych okazji. Napoli ma z zaledwie ośmioma punktami siedem punktów straty do liderującego Interu Mediolan.

Przeczytaj: Arkadiusz Milik z pierwszym trafieniem w sezonie