Napoli nie odkupi kolejnego wypożyczonego zawodnika

0
6
Leander Dendoncker nie zostanie wykupiony przez Napoli. (zdjęcie: ryan, x)

W tej chwili SSC Napoli ma wypożyczonych trzech zawodników: Pierluigiego Golliniego, Hameda Traore i Leandera Dendonckera. Niewiele wskazuje na to, by „Azzurri zatrzymali tych piłkarzy na stałe.

W sprawie Belga (Dendonckera) pojawiały się już doniesienia, że Napoli nie chce go wykupić i wróci on do Aston Villi, a teraz takie same informacje napływają w sprawie wypożyczenia iworyjskiego piłkarza z Bournemouth, pisze dziennikarz Emmanuele Cammaroto.

Dziennikarz podkreśla, że szanse Traore na pozostanie w Napoli są dość nikłe, gdyż nie udało mu się odpowiednio zaimponować szefom klubu, a cena jego wykupu waha się w granicach 20–25 mln euro.

„Partenopei” nie mają zamiaru wydawać takich pieniędzy, więc wiele wskazuje na to, że pomocnik wróci do Bournemouth.

CZYTAJ: Juventus przygotowuje się do odejścia Bremera i szuka jego następcy

A co do Pierluigiego Golliniego, Roma rozważa go jako rezerwowego bramkarza. Według doniesień Roma przygotowuje swoje letnie plany transferowe ze szczególnym uwzględnieniem pozycji bramkarza.

W rzeczywistości, wraz ze stałym awansem Mile Svilara na pozycję pierwszego wyboru strzelca drużyny, Roma wydaje się coraz bardziej skupiona na zapewnieniu sobie latem opcji rezerwowego bramkarza.

Biorąc pod uwagę rychłe odejście Rui Patricio jako wolnego agenta, mówi się, że Giallorossi szukają taniego następcy, który będzie rezerwowym Svilara.

Niedawny raport TuttoMercatoWeb sugeruje, że Pierluigi Gollini – obecnie wypożyczony do Napoli z Atalanty – to jeden z bardziej kuszących profili, którym Roma przyglądała się w ostatnich tygodniach.

CZYTAJ: Gwiazda RB Lipsk latem wróci do klubu, do którego należy

Jest mało prawdopodobne, aby Gollini pozostał w Napoli na dłużej. Tymczasem Roma jest zainteresowana pozyskaniem jego usług – Gollini ma dobre relacje z kilkoma zawodnikami z Romy, z którymi grał we włoskiej drużynie U21, a jego umiejętności techniczne pomogłyby mu w mgnieniu oka zająć miejsce w bramce.