Natalia Kaczmarek, Pia Skrzyszowska oraz Norbert Kobielski wystąpią w ostatnich w tym sezonie zmaganiach w ramach Diamentowej Ligi

0
3
Natalia Kaczmarek pobiegnie w ostatnich zawodach Diamentowej Ligi w tym sezonie; zdjęcie: PZLA: Twitter

Wiemy, kto z polskich lekkoatletów wystąpi na ostatnich w tym sezonie zawodach, w ramach Diamentowej Ligi. Będą to: Natalia Kaczmarek, Pia Skrzyszowska oraz Norbert Kobielski. 

Początkowo do Stanów Zjednoczonych miała jechać tylko Natalia Kaczmarek, biegająca na 400 metrów i Skrzyszowska (bieg na 100 metrów przez płotki).

Z racji jednak, że wielu skoczków wzwyż wycofało się z rywalizacji finałowej to na ich miejsce wskoczył Norbert Kobielski.

Przeczytaj: Szalone plotki o odejściu Kloppa z Liverpool FC

Tym samym na starcie w Eugene, w dniach 16.09-17.09 pojawi się trójka polskich lekkoatletów. Jedną z faworytek do wygrania finału jest Natalia Kaczmarek.

Notowania Pii Skrzyszowskiej czy Norberta Kobielskiego nie są tak duże. Zarówno jedno jak i drugie będzie walczyć do samego końca o jak najlepszy wynik. Polscy lekkoatleci niejednokrotnie pokazywali serce do walki i tego na pewno nie zabraknie.

Program zawodów przewiduje, że 16.09 odbędzie się finał skoku wzwyż, a dzień później finały na płaskie 400 metrów oraz na 100 metrów przez płotki. Transmisję z tej imprezy przeprowadzi Polsat Sport News/Polsat Sport Extra.

Przeczytaj: Plotki transferowe wokół Erlinga Haalanda