Natalia Kaczmarek pobiła rekord Polski na 400 metrów

0
104
Natalia Kaczmarek, pierwsza Polka, która złamała barierę 51 sekund w hali na 400 metrów, zdjęcie: Europejska lekkoatletyka: Twitter

Natalia Kaczmarek pobiła rekord Polski na 400 metrów w hali podczas mityngu w Liévin. Polka uzyskała czas 50,90 s.

Natalia Kaczmarek po raz pierwszy w tym sezonie miała wystartować w Copernicus Cup. Ze względu na kontuzję do startu nie doszło.
W środowym starcie we Francji pokazała, że po urazie nie ma już śladu.

Polka wygrała swoją serię, wyprzedzając Holenderkę Lieke Klaver. Kaczmarek bieg ukończyła z czasem 50,90 s, ustanawiając tym samym nowy halowy rekord Polski. Najlepszy wynik w historii naszego kraju został poprawiony o 0,14 sekundy. Do dziś rekord wynosił 51,04. Ustanowiony był przez Justynę Święty-Ersetic.

Jak spisali się pozostali polscy lekkoatleci na mityngu we francuskim Liévin?

Kolejny udany start w tym sezonie zanotował 21-letni Jakub Szymański. Płotkarz Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego zajął czwarte miejsce w finale z czasem 7.67. Wygrał Amerykanin Grant Holloway (7.39).

Czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów zajął Michał Rozmys. Czas jaki osiągnął zawodnik AZS UMCS Lublin, czyli 3:36.96 jest jednym z najlepszych w historii polskiej lekkoatletyki. We Francji najlepszy był Jacob Ingebrigtsen, który osiągnął rezultat 3:32.38.

Zobacz jeszcze: Kapitalny gol w meczu Borussia Dortmund – Chelsea FC.

Siódme miejsce w biegu na 800 metrów, z czasem 1:49.18, zajął Mateusz Borkowski. Wygrał Benjamin Robert – 1:46.78.

Gratulacje dla wszystkich polskich lekkoatletów. Pani Natalio gratulujemy świetnego rezultatu.