Natalia Maliszewska przechodzi do historii!

0
1191

Młoda łyżwiarka szybka wstrząsnęła światem. Specjalizująca się w short-tracku Natalia Maliszewska przypieczętowała zwycięstwo w Pucharze Świata. Przed Polką jeszcze tylko jedno zadanie — postawienie kropki nad i w ostatnim wyścigu sezonu.

Sezon kończy się 10 lutego, ale już teraz wiadomo, kto będzie triumfował. Wszystko dlatego, że podczas sobotnich zawodów w Turynie Natalia Maliszewska spełniła warunek, którym zapewniła sobie wygraną w całym Pucharze Świata. Polka miała zająć lepsze miejsce od wiceliderki Pucharu Świata Van Ruijven i tak też zrobiła. Polka zajęła 2 miejsce, podczas gdy Van Ruijven była ostatnia. Przed metą sezonu Maliszewska wyprzedza Van Ruijven o 11 255 punktów. Oznacza to, że nawet gdyby Van Ruijven wygrała ostatni wyścig sezonu, który odbędzie się w niedzielę, to i tak przegra w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z Polką. Dlaczego? Za zwycięstwo w wyścigu zawodniczka otrzymuje 10 000 punktów. Gdyby więc Van Ruijven wygrała w niedzielę z Polka, to i tak zabrakłoby jej do triumfu w Pucharze Świata ponad 1000 punktów.

Kropka nad i, czyli zapisanie się w historii

Przegranie Pucharu Świata przez Maliszewską jest niemożliwe. Jednakże właśnie teraz Polka powinna pojechać najlepiej, jak tylko potrafi, żeby udowodnić swoją klasę i postawić kropkę nad i nad swoim sukcesem. Tym bardziej że jest to historyczny wyczyn. Maliszewska jest pierwszą Polką w historii, której udało się wygrać Puchar Świata w short-tracku.

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.