Nathan Jones został zwolniony z funkcji menedżera Southampton 

0
43
Były już trener Świętych - Nathan Jones; zdjęcie z: SaintsFC; Twitter

Jones zastąpił Hasenhuttla na St Mary’s w listopadzie, ale został zwolniony z obowiązków po zaledwie 94 dniach zarządzania, wygrywając tylko jeden z ośmiu meczów ligowych.

49-latek poprowadził Southampton do półfinału Carabao Cup, ale zostali wyeliminowani z rozgrywek przez Newcastle na etapie ostatniej czwórki.

Przeważył mecz z soboty, kiedy Święci gościli Wilki i nie zdołali utrzymać prowadzenia z pierwszej połowy, mimo że grali przeciwko 10 zawodnikom przez ponad godzinę.

Gol samobójczy Jana Bednarka zniwelował wynik Carlosa Alcaraza, a na trzy minuty przed końcem Joao Gomes zdobył trzy punkty dla Wilków.

Samobójcze trafienie Bednarka zobaczysz tutaj: Samobójcze trafienie Bednarka skutkuje porażką Southampton w Premier League

Wynik pozostawia Southampton na dole tabeli, a zarząd klubu postanowił działać teraz, aby spróbować zachować status Premier League.

Krótkie oświadczenie zamieszczone na oficjalnej stronie klubu w niedzielę rano brzmiało: „Southampton Football Club może potwierdzić, że rozstał się z menedżerem pierwszej drużyny mężczyzn Nathanem Jonesem. Trenerzy pierwszego zespołu Chris Cohen i Alan Sheehan również opuścili klub.

Przeczytaj także: Lider Premier League zatrzymany przez niepokonany Brentford

Trener pierwszego zespołu Rubén Sellés zajmie się treningiem i przygotowaniem zespołu przed meczem z Chelsea, który odbędzie się w następny weekend.

Zarząd Świętych pod przewodnictwem Rasmusa Ankersena jest obecnie w trakcie rekrutacji trzeciego menedżera sezonu, a klub musi działać szybko. Kluczowe mecze z Chelsea i Leeds już za chwilę.

Frank Lampard może być jedną z możliwości po styczniowym zwolnieniu w Evertonie, podczas gdy Steven Gerrard jest kolejnym menedżerem bez pracy po tym, jak jego kontrakt został rozwiązany w Aston Villi na początku sezonu.

Brak postów do wyświetlenia