Nazywają dzieci na cześć Messiego. Wzrost popularności tego imienia o 350%

0
59
Lionel Messi jest jednym z najbogatszych piłkarzy na świecie. (zdjęcie: Twitter, GOAL News)

Badania wykazały, że imię „Leo” zyskało na popularności o 350 procent, odkąd Lionel Messi zadebiutował w Barcelonie w 2004 roku.

Wzrost zainteresowania tym imieniem pojawił się również, gdy Messi zaprezentował nowy zestaw maskotki gracza Mastercard, który będzie noszony przez młodych fanów w nadchodzącej fazie pucharowej Ligi Mistrzów, która rozpocznie się we wtorek spotkaniem pomiędzy PSG Messiego a Bayernem Monachium.

Czytaj: Kontuzja Lionela Messiego powoduje niepokój PSG w związku ze zbliżającym się meczem z Bayernem Monachium

Firma Mastercard przeanalizowała dwie dekady danych z rejestrów urodzeń, aby ocenić wpływ zwycięzcy Pucharu Świata poza boiskiem i stwierdziła, że ​​od debiutu Messiego w 2004 roku ponad 77 000 osób w Wielkiej Brytanii zostało nazwanych wersją „Leo”.

Tylko w 2021 roku ponad 5000 dzieci otrzymało to imię, przy czym „Leo” jest obecnie szóstym najpopularniejszym imieniem dla chłopców w Anglii i Walii, w porównaniu z 53. miejscem w 2003 roku.

Jest to również trzecie najpopularniejsze imię chłopięce w Szkocji, w porównaniu z 122. miejscem rok przed debiutem Messiego.

Messi pomaga wprowadzić nowy zestaw maskotek Mastercard na pozostałą część sezonu Ligi Mistrzów

Badanie wykazało również, że w Wielkiej Brytanii co dwie godziny rodzi się jeden „Leo” i popularność tego imienia będzie nadal rosła. 24 procent osób twierdzi, że rozważyłoby nazwanie przyszłego dziecka imieniem 35-latka.

34 procent rodziców stwierdziło, że Messi jest najbardziej inspirującym piłkarzem wszechczasów, a 59 procent zgodziło się, że jest on pozytywnym wzorem do naśladowania w inspirującej determinacji i poświęceniu.

Czytaj: Messi z taką samą propozycją jak Ronaldo

Mastercard, sponsorzy maskotek graczy Ligi Mistrzów, oferują jednemu młodemu kibicowi szansę wyjścia na boisko w nowym stroju, ramię w ramię z Messim, gdy PSG zmierzy się z Bayernem Monachium.

Zestaw będzie noszony we wszystkich pozostałych meczach Ligi Mistrzów, z koszulką i spodenkami wykonanymi wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu, zużywających o 90 procent mniej wody i 70 procent mniej energii niż pierwotny poliester, a ślad węglowy jest o 65 procent mniejszy.

Messi powiedział: „Wyjście na boisko przed meczem Ligi Mistrzów UEFA to wyjątkowe przeżycie. Bez względu na to, ile razy to robię, zawsze to przeżywam.”

„Zawsze cieszę się, że mogę dzielić się tym uczuciem z młodymi ludźmi i mam tylko nadzieję, że to doświadczenie da im wiarę w siebie, w piękną grę i siłę gonienia za marzeniami”.