Negocjacje z nowym klubem

0
79
Przejął kierunek.

Cały piłkarski świat przygotowuje się do finału mistrzostw świata. Teraz krytyka przyznania mistrzostwa Katarowi, procesu, który za tym stoi oraz wyboru listopada/grudnia jako okresu, powinna być stopniowo przytłumiona, a uwaga została skierowana na to, co wydarzy się na murawie. 32 narody będą walczyć o osiągnięcie swoich celów i zasługują na całą uwagę. Cristiano Ronaldo i jego zespół PR postanowili to zmienić.

Wywiad na temat tego, jak mało Ronaldo szanuje Erika ten Haga i jak mało rozwinął się Manchester United od czasu, gdy był tam w ostatniej rundzie, został udostępniony w niedzielę, tuż po ostatnim meczu Premier League przed przerwą w Pucharze Świata.

To naprawdę trafiło w sedno, podejrzewamy, że sam Ronaldo był zadowolony z całego zamieszania, złości i rozczarowania, jakie wywołał w klubie, w którym miał swoją wielką przerwę w latach 2003-2009. To, co dzieje się w Monachium, jest zatem trudne do zrozumienia.

Czytaj: Zgadzam się z Ronaldo

Po letnim okienku transferowym szef Bayernu, Oliver Kahn, wyszedł i potwierdził, że rozważają podpisanie kontraktu z Ronaldo, ale klub zdał sobie sprawę, że CR7 nie pasuje do ich filozofii. Po tym, jak Ronaldo „pokazał klubowi palec” i złamał wszelką lojalność wobec stroju, który nosi, nastawienie ultrakonserwatywnego Bayernu Monachium wyraźnie się zmieniło, dodatkowo po tym, jak widzieli wybuch Roberta Lewandowskiego przeciwko klubowi i uznali to jako zdradę.

Giganci Bundesligi zdali sobie sprawę, że Sadio Mané odniósł sukces zgodnie z oczekiwaniami, zdobywając 11 bramek w 23 meczach, ale wraz z 19-letnim Musialą i ekipą nie może utrzymać niezbędnego ataku aż do tabeli trofeów w finale Ligi Mistrzów. Po Lewandowskim wciąż jest duża luka, Mané potrzebuje zarówno konkurencji, jak i wsparcia. Według Daily Mail, Oliver Kahn i piłkarze zwrócili się teraz przeciwko Cristiano Ronaldo.

Angielskie media donoszą, że agent Ronaldo, Jorge Mendes, spotkał się w styczniu z przedstawicielami Bayernu w sprawie potencjalnego transferu. Spotkanie odbyło się w zeszłym tygodniu, kiedy szefowie giganta Bundesligi weszli na pokład samolotu do Anglii, aby omówić/negocjować możliwości z Ronaldo i Mendesem.

Jeśli Bayern Monachium podpisze kontrakt z Ronaldo, naruszy to większość tego, co dumny klub chce reprezentować. Mimo to, jak wiesz, po podsumowaniu sezonu najważniejsze są tytuły. Nie zdziwimy się, jeśli CR7 pojawi się na stadionie w stroju Bayernu.