Neuer zadarł z kibicami i władzami Bayernu Monachium

0
96
Manuel Neuer nie jest już kapitanem reprezentacji Niemiec; zdjęcie:

Neuer stracił nie tylko w oczach najwyżej postawionych ludzi w klubie, ale także wśród kibiców Bawarczyków. Dowodzi tej tezie ankieta „Kickera”, według której mniej niż 1/5 pytanych fanów wyobraża sobie, by Neuer pozostał w Monachium.

Powołując się na rozmowę Neuera z Suddeutsche Zeitung powiedzieć możemy, że Neuer nie krył oburzenia decyzją o zwolnieniu Tapalovicia, który w Bayernie pracował od 11 lat. – To był dla mnie cios i to w momencie, kiedy leżałem na łopatkach. Miałem wrażenie, że wyrwano mi serce. To było najbardziej brutalne zdarzenie w mojej karierze. W Bayernie chcemy tworzyć swoistą rodzinę, a potem dzieje się coś takiego.

Przeczytaj także: Rewolucja w Juventusie Turyn. Co z przyszłością Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika?

Tymi słowami jednocześnie uderzył we władze klubu, a konflikt może narastać. Oliver Kahn zdążył skomentować, że „takie zachowanie kapitana nie koresponduje z wartościami Bayernu”.

Zobacz jeszcze: Dwa gole na koniec kolejki La Liga

Neuer stracił nie tylko w oczach najwyżej postawionych ludzi w klubie, ale także wśród kibiców Bawarczyków. Dowodzi tej tezie ankieta Kickera, według której mniej niż 1/5 pytanych fanów wyobraża sobie, by Neuer pozostał w Monachium.

Kicker przepytał czytelników, czy widzą oni jeszcze przyszłość Neuera w Bayernie po ostatnich wydarzeniach. Tak – 19%. Nie – 81%. Zagłosowało 174 598 osób” – napisał na Twitterze Gabriel Stach z portalu dieroten.pl.