Newcastle przetestuje determinację Barcelony z ofertą Raphinha?

0
24
Raphinha

Newcastle United podobno jest zainteresowane pozyskaniem skrzydłowego Barcelony, Raphinha podczas letniego okienka transferowego.

Sroki cieszyły się zachęcającym sezonem 2022-23, docierając do finału Pucharu Ligi Angielskiej i stając się ostoją w wyścigu o kwalifikacje do Ligi Mistrzów poprzez Premier League.

Czytaj: Tottenham został wyeliminowany z Ligi Mistrzów po kolejnym nieinspirującym występie przeciwko AC Milan

Jednak drużyna Eddiego Howe’a ma obecnie passę pięciu meczów bez zwycięstwa w najwyższej klasie rozgrywkowej, częściowo z powodu słabej formy w ostatnim czasie.

Newcastle jest dobrze zaopatrzony w graczy, którzy mogą grać na dużych obszarach z Miguelem Almironem, Allanem Saint-Maximinem, Anthonym Gordonem i Jacobem Murphym do dyspozycji Howe’a.

Uważa się za prawdopodobne, że giganci z północnego wschodu ponownie wezmą udział w rynku transferowym w dalszej części 2023 roku, zwłaszcza jeśli zarobią na europejskim futbolu.

Według El Nacional, Newcastle jest gotowe złożyć ofertę za Raphinhę w wysokości 50 mln euro (44,47 mln funtów).

Reprezentant Brazylii przeniósł się z Leeds United na Camp Nou tylko za 55 milionów funtów zeszłego lata i od tego czasu zdobył osiem bramek i dziewięć asyst w 36 występach.

Niemniej jednak 26-latek nie był ostoją początkowego składu Xaviego, podczas gdy Eldesmarque twierdzi, że Barcelona jest otwarta na sprzedaż.

Raport wskazuje, że sfrustrowana reakcja Raphinhy na zmianę pod koniec pierwszego meczu fazy play-off Ligi Europy z Manchesterem United nie została doceniona.

Dodając to do rozczarowania niespójnymi występami Raphinhy, twierdzi się, że przedstawiciele klubu są gotowi rozstać się z rozgrywającym.

Czytaj: Barcelona potwierdza spotkanie z doradcą Messiego

Barcelona została niedawno poinformowana przez prezesa La Liga, Javiera Tebasa, że muszą zebrać 177 milionów funtów ze sprzedaży i cięć, zanim będą mogli pozyskać nowych graczy w następnym okienku transferowym.

Realistycznie rzecz biorąc, istnieją minimalne sposoby na wygenerowanie znacznej części tej kwoty w jednym przejściu przez sprzedaż, co prowadzi do tego, że Raphinha staje się opcją, nawet jeśli ma jeszcze ponad cztery lata kontraktu.