Newcastle przystępuje do wyścigu o pomocnika Chelsea

0
51
Mason Mount oddala się od Chelsea. (zdjęcie: Anfield Watch, Twitter)

Newcastle dołączyło do pościgu za ofensywnym pomocnikiem Chelsea, Masonem Mount.

Umowa gwiazdy Anglii wygasa latem 2024 roku. Piłkarz odrzucił wiele ofert kontraktowych z klubu.

The Blues są zdeterminowani, aby nie stracić Mounta na darmo, gdy jego umowa wygaśnie, więc jeśli nie uda się uzgodnić przedłużenia tego lata, będą chcieli go sprzedać.

Czytaj: Najlepszy bramkarz na świecie

Jeśli przedłużenie nie zostanie uzgodnione, Newcastle i Liverpool będą polować na podpis 24-latka.

Sroki mają jedną z najgłębszych kieszeni w światowym futbolu ze względu na bardzo kontrowersyjnych właścicieli z Arabii Saudyjskiej.

Drużyna Eddiego Howe’a chce podpisać kontrakty z kilkoma markami, ale ma ograniczone możliwości prowadzenia działalności ze względu na zasady Financial Fair Play (FFP).

Newcastle wydało w tym sezonie ponad 165 milionów funtów: na Alexandra Isaka (60 milionów funtów), Anthony’ego Gordona (45 milionów funtów), Svena Botmana (35 milionów funtów), a kolejne 25 milionów funtów łącznie na Nicka Pope’a i Matta Targetta.

Klub, który ma obecnie cztery punkty straty do czwartego Tottenhamu w finałowym miejscu Ligi Mistrzów z dwoma meczami do rozegrania, jest atrakcyjnym projektem, a kwalifikacje do europejskiego futbolu pomogą przyciągnąć najlepszych graczy.

Czytaj: Bramkarz Juventusu, Wojciech Szczęsny odrzucił szansę przejścia do czołowego klubu Premier League

Problemem jest jednak ich ograniczony budżet, a Newcastle wie, że transakcje będą coraz trudniejsze i droższe, im bardziej zainteresowanie niektórymi zawodnikami stanie się jasne.

Podziwiają cudownego dzieciaka Bayeru Leverkusen, Floriana Wirtza i skrzydłowego Leicester, Harveya Barnesa, i nadal chcą osłony i rywalizacji dla Fabiana Schara na prawym środkowym obrońcy.

Mount może być tego lata tańszy niż oczekiwano, biorąc pod uwagę jego sytuację kontraktową i determinację Chelsea, by nie pozwolić mu odejść za darmo, jak obrońcy Antonio Rudiger i Andreas Christensen zeszłego lata.

Jego sprzedaż liczyłaby się jako zysk w bilansach The Blues, pomagając im w przestrzeganiu przepisów FFP.

Mówi się, że Manchester United, Manchester City i Juventus są również zainteresowane podpisem reprezentanta, jeśli Chelsea zdecyduje się zarobić.