Newcastle United poparł rewelacyjny transfer Neymara

0
264
Newcastle United szykuje sensacyjny ruch dla Neymara. Źródło: Twitter

Klub Newcastle United został powiązany z oszałamiającym ruchem dla gwiazdy Paris Saint Germain Neymara w nadchodzącym letnim oknie transferowym.

Pomimo podpisania nowej czteroletniej umowy w zeszłym roku, uważa się, że przyszłość Brazylijczyka wisi w powietrzu, a jego sytuacji nie pomógł sensacyjny zwrot akcji z Kylian Mbappe, aby podpisać nową umowę z PSG.

Czytaj: Prezydent Francji dzwonił do Mbappe, aby piłkarz pozostał w PSG

Ponieważ Mbappe jest teraz znacznie wyższy w kolejności, zarówno na boisku, jak i poza nim, status Neymara w PSG zaczyna słabnąć, a odsunięcie się może być bliżej niż nam się wydaje.

Uważa się również, że Neymar jest problemem dla nowego dyrektora sportowego klubu, Luisa Camposa, który zamierza odbudować skład PSG.

Według francuskiego serwisu informacyjnego L’Equipe, Newcastle byłby zainteresowany wprowadzeniem Neymara do Premier League. Niewiele klubów może sobie pozwolić na Neymara w swoich szeregach ze względu na jego ogromną pensję w wysokości ponad 2,5 mln złotych tygodniowo, ale Newcastle pod nowym saudyjskim właścicielem jest jednym z niewielu klubów, które mogą zaoferować mu takie pieniądze.

Większe nazwy, takie jak Liverpool, Manchester United, Manchester City i Real Madryt, również zostały powiązane, ale zrozumiałe jest, że żadne z nich nie zamierza złożyć konkretnej oferty, aby sprowadzić Neymara do swoich klubów.

Jego były klub, FC Barcelona, ​​może być opcją, to właśnie prezes klubu Joan Laporta miał do powiedzenia o Neymarze.

„Kto nie kocha Neymara? Jest wyjątkowym graczem”.

„Ale wszyscy ci gracze, którzy pewnego dnia powrócą do Barcelony, powinni przyjść za darmo. Gracze, którzy podpisali kontrakty z klubami takimi jak PSG, prawie podpisali swoje niewolnictwo. Za pieniądze”.

Pomimo tego, że PSG jest otwarte na sprzedaż, uważa się również, że Neymar nie chce aktywnie odejść, jest zdeterminowany, aby ścigać więcej trofeów z klubem Parc des Princes, zwłaszcza Ligą Mistrzów.

Newcastle zostało wrzucone na listę potencjalnych petentów ze względu na ich ambicję, by awansować dalej w tabeli Premier League, a właściciele dążą do zdobycia tytułu mistrzowskiego w dłuższej perspektywie. Dodanie gracza takiego jak Neymar może zapewnić im prawdziwą sprężystość.

Newcastle wykazał się prawdziwym zamiarem w styczniu po wydaniu ponad 540 milionów złotych na sprowadzenie takich postaci jak Kieran Trippier i Bruno Guimaraes.

Okaże się, czy Neymar opuści Paryż, ale wiele klubów będzie pilnowało jego sytuacji.