Neymar może jutro wyprzedzić Pele i przejść do historii!

0
4
Neymar o krok od rekordu. Może przegonić legendę. (zdjęcie: Gênio Neymar Jr.³, twitter)

Neymar może jutro zapisać się na kartach historii Brazylii. Braylijczyk potrzebuje tylko jednego gola, aby wyprzedzić legendarnego Pele w roli najlepszego strzelca wszechczasów Brazylii.

Brazylijska sensacja piłkarska Neymar jest o krok od historycznego rekordu i potrzebuje jeszcze tylko jednego gola, aby wyprzedzić legendarnego Pele w roli najlepszego strzelca wszechczasów Brazylii. Rekordowa chwila Neymara może nastąpić w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2026 przeciwko Boliwii, obaj piłkarze mają po 77 goli na koncie dla reprezentacji Brazylii.

31-letni napastnik, grający obecnie w drużynie Al-Hilal, ma szansę zapisać swoje imię w historii brazylijskiej piłki nożnej. Neymar pozostaje jednak pokorny i zastanawia się nad zbliżającym się ważnym momentem w jego karierze. Skomentował: „„Trudno powiedzieć, co oznacza ten rekord, ale ma on ogromne znaczenie. Nikt nigdy nie myślał o pokonaniu tego rekordu. Odpowiem na to, gdy już to zrobię.”

CZYTAJ: David Silva wymienia jedną drużynę, która może zatrzymać Manchester City

Neymarowi brakuje tylko jeden gol do wyprzedzenia Pele i zostania najlepszym strzelcem wszechczasów Brazylii.

Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, zanim Neymar zdobędzie bramkę numer 78 i wyprzedzi trzykrotnego zdobywcę Pucharu Świata Pele.

Międzynarodowa podróż Neymara rozpoczęła się w 2010 roku i z biegiem lat stał się jedną z najwybitniejszych postaci brazylijskiej piłki nożnej. Jego ostatni występ w reprezentacji Brazylii miał miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Świata 2022 przeciwko Chorwacji, gdzie Brazylia poniosła porażkę w rzutach karnych. Po tym meczu Neymar zasugerował, że po osiągnięciu 124 występów w barwach narodowych może rozważyć wycofanie się z międzynarodowej piłki nożnej.

Jednak wsparcie i zachęta rodziny i przyjaciół przekonały go, że ma postąpić inaczej. Neymar wyraził swoją nowo odkrytą motywację, mówiąc: „Po wielu naciskach ze strony rodziny i przyjaciół [aby powrócić do drużyny narodowej] zaczynasz nadawać wartość wszystkiemu, co zrobiłeś. Kiedy jesteś ze swoimi ludźmi, rodziną, pokazują ci oni, że warto dalej być szczęśliwym, nosząc koszulkę Brazylii.”

CZYTAJ: Lionel Messi strzela oszałamiającego gola z rzutu wolnego w meczu Argentyny z Ekwadorem (WIDEO)

Należy zauważyć, że istnieją pewne kontrowersje wokół oficjalnej liczby bramek Pele dla Brazylii. Podczas gdy Neymar wkrótce pobije oficjalny rekord wynoszący 77 goli, Brazylijska Konfederacja Piłki Nożnej (CBF) dysponuje alternatywnymi rekordami, które twierdzą, że Pele strzelił 95 goli dla reprezentacji narodowej, biorąc pod uwagę wszystkie jego występy w reprezentacji.

Niezależnie od konkretnych liczb, droga Neymara do zostania czołowym strzelcem Brazylii wszechczasów jest niezwykłym osiągnięciem i świadectwem jego niezwykłego talentu i poświęcenia dla sportu. Fani piłki nożnej na całym świecie z niecierpliwością czekają na historyczny moment, w którym Neymar zapewni sobie miejsce w historii brazylijskiej piłki nożnej.