Neymar nie zagra do końca sezonu

0
40
Dla Neymara sezon już się skończył; zdjęcie: Fabrizio Romano: Twitter

Wrócę silniejszy – napisał Neymar na swoim profilu społecznościowym. Na temat kontuzji Neymara pojawiły się nowe informacje. Sztab medyczny PSG został postawiony w stan gotowości i znamy oficjalne stanowisko klubu

Bardzo zła wiadomość dla Paris Saint-Germain. Francuski klub oficjalnie przedstawił najnowsze wieści na temat stanu zdrowia Neymara. Okazuje się, że zawodnik przejdzie operację więzadła. Brazylijczyk wróci do treningów z drużyną najszybciej za trzy miesiące, czyli już po zakończeniu sezonu 2022/2023.

Przypominamy, że Neymar urazu doznał 19 lutego meczu Paris Saint-Germain z Lille w Ligue 1. Brazylijczyk opuścił spotkanie na noszach.

Pierwsze prognozy nie były takie złe, zakładano nawet, że uda się Brazylijczykowi wyleczyć uraz jeszcze przed starciem z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Spełnił się jednak najgorszy ze scenariuszy.

Przeczytaj jeszcze: Kylian Mbappe – spadkobierca Cristiano Ronaldo

Okazało się, że Neymar doznał urazu stawu skokowego oraz ma uszkodzone więzadła. Po konsultacji z ekspertami wszyscy stwierdzili, że zawodnik PSG musi przejść operację. Ta oznacza, że zawodnika zobaczymy na boisku dopiero w następnym sezonie. Przerwa Brazylijczyka od gry ma wynieść bowiem trzy lub cztery miesiące.

Zobacz także: Kylian Mbappe – spadkobierca Cristiano Ronaldo

Oficjalna informacja przekazana przez władze francuskiego klubu brzmi:

 W ostatnich latach Neymar miał kilka urazów kostki. Po jej ostatnim skręceniu sztab medyczny PSG zalecił operację więzadła, by uniknąć ryzyka nawrotu urazu. Wszyscy poproszeni o konsultację eksperci potwierdzili jej konieczność. […] Powrót do treningów z drużyną będzie możliwy za trzy lub cztery miesiące – powiadomił klub z Paryża.