Neymar porównuje Saudi Pro League z Ligue 1

0
5
Neymar pokłócił się z trenerem Al-Hilal. Poszło o Brazylię. (zdjęcie: psg, twitter)

Gwiazda Al-Hilal, Neymar, dokonał porównania Ligue 1 i Saudi Pro League. Brazylijski skrzydłowy opuścił Paris Saint Germain (PSG) po sześciu latach i latem dołączył do Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej.

Neymar pełni obecnie służbę międzynarodową, chcąc zapisać się w historii Brazylii. 31-latek musi strzelić jeszcze jednego gola, aby pobić rekord Pele i zostać najlepszym strzelcem w historii kraju. Zobaczymy, ile minut gwiazda Saudi Pro League otrzyma podczas piątkowego meczu eliminacyjnego Pucharu Świata z Boliwią.

Na konferencji prasowej przed meczem Neymar powiedział: „Czuję się dobrze, jestem szczęśliwy, ale oczywiście nie jestem w 100% sprawny. Ale moja głowa ma się dobrze, moje ciało ma się dobrze”.

„Miałem zagrać w ostatnim meczu Al-Hilal, ale zostałem uderzony podczas treningu i trener zdecydował się mnie wypuścić, abym mógł przyjechać do Brazylii”.

CZYTAJ: Neymar może jutro wyprzedzić Pele i przejść do historii!

Ostatni międzynarodowy mecz Neymara miał miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Świata FIFA, w którym Brazylia przegrała z Chorwacją. Nie wystąpił jeszcze w Saudi Pro League, ponieważ w zeszłym tygodniu odmówiono mu minut gry w meczu przeciwko Al-Ittihad.

Brazylijska gwiazda została ostro skrytykowana za decyzję o dołączeniu do Saudi Pro League w wieku zaledwie 31 lat. Neymar dokonał porównania Saudi Pro League i Ligue 1. Powiedział: „Zapewniam cię, że piłka nożna tam (w Arabii Saudyjskiej) jest taka sama. Piłka jest okrągła, jest bramka i jeśli spojrzeć na nazwiska, które przeszły do ligi saudyjskiej… nie wiem, czy jest lepsza od ligi francuskiej, czy nie.”

„Chcę zdobywać tytuły dla Al-Hilal i moja głowa nie zmieni się zbytnio. Wszyscy mówili to samo, kiedy pojechałem do Francji (w sprawie konkurencyjności) i było to miejsce, w którym zostałem zraniony najbardziej w życiu”.

„Jestem pewien, że nie będzie łatwo wygrać Saudi Pro League. Inne drużyny stały się silniejsze i mają znanych zawodników. To będzie bardzo interesujące i jestem pewien, że będziecie oglądać te mecze.”

CZYTAJ: Kylian Mbappe z PSG występuje w kampanii reklamowej Rimowa