Neymarowi brakują tylko 3 gole, aby wyrównać rekord Pele

0
298
74 międzynarodowe gole Neymara. Brakują mu tylko trzy do wyrównania rekordu Pelé jako najlepszego strzelca wszechczasów Brazylii. Źródło: Twitter

Brazylia pokonała Japonię 1:0 w Tokio dzięki karnemu Neymara w 77. minucie.

W poniedziałek na Stadionie Narodowym w Tokio Brazylia wygrała 1:0 dzięki rzutowi karnemu Neymara w 77. minucie. Neymar zdobył 74. gole dla swojego kraju i zbliżył się do prześcignięcia rekordu Pele.

Napastnik spokojnie pokonał Shuichi Gondę i strzelił swojego 74. gola w 119 rozgrywkach reprezentacyjnych po tym, jak kilkukrotnie był sfrustrowany przez japońskiego bramkarza na oczach tłumu 63 638 zmoczonych deszczem kibiców.

Zwycięstwo Brazylii nastąpiło po porażce Korei Południowej 5:1 w czwartek, gdy drużyna Tite przygotowuje się do szturmu na Mistrzostwa Świata w Katarze w listopadzie.

Już w 2. minucie Brazylijczycy mogli prowadzić. Ciekawą akcję całej drużyny mógł sfinalizować Paqueta, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył w słupek. Wcześniej świetnym zagraniem piętą popisał się Neymar.

W 18. minucie Japonię uratował jej golkiper, Shuichi Gonda, świetnie odbijając futbolówkę po groźnym strzale Raphinhi. Chwilę później gorąco było pod bramką Alissona, ale Japończycy nie wykorzystali szansy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Brazylia krążyła wokół pola karnego rywali. Uderzali Casemiro czy Neymar, ale pierwszy z nich spudłował głową po wrzutce Raphinhi, a strzał drugiego odbił Gonda. W 39. minucie niewiele zabrakło Raphinhi, który minimalnie pomylił się z rzutu wolnego.

Mimo wielu szans „Canarinhos” nie udało się wyjść na prowadzenie przed przerwą. Do szatni oba zespoły zeszły przy bezbramkowym rezultacie.

W drugiej połowie pierwszą groźną sytuację bramkową stworzył sobie Neymar. Strzał gwiazdora PSG został jednak zablokowany przez jednego z obrońców reprezentacji Japonii. W odpowiedzi ruszyli piłkarze z Azji, ale przytomnie w defensywie zachował się Eder Militao.

W drugiej połowie meczu ataki Brazylii nie ustawały. W 77. minucie „Canarinhos” wreszcie dopięli swego. W polu karnym faulowany był rezerwowy Richarlison, a „jedenastkę” na gola zamienił Neymar, dla którego był to 74. gol w narodowych barwach. Brakuje mu trzech bramek, by wyrównać reprezentacyjny rekord strzelecki autorstwa Pele.

Czytaj: Messi wyprzedza Pelego i jest liderem wśród strzelców!

Neymar zdobył gola po raz dziewiąty w pięciu występach przeciwko Japończykom i zbliżył się do wyrównania rekordu Pele.

Spotkanie towarzyskie było ostatnim meczem Japonii w ramach przygotowań do turnieju Kirin Cup, który rozpocznie się w piątek w Japonii.

Gospodarze zmierzą się z Ghaną w drugim półfinale, po tym jak Chile zmierzy się z Tunezją w Kobe.