Nicola Zalewski strzela pierwszego gola dla AS Romy

0
64
Nicola Zalewski z golem w Serie A; zdjęcie: PSN Futbol: Twitter

Nicola Zalewski w meczu 26 kolejki Serie A pomiędzy AS Romą, a US Sassuolo Calcio pierwszy raz trafił do siatki w tym sezonie ligowym. Niestety jego zespół przegrał 3:4.

21-letni pomocnik występujący w reprezentacji Polski zagrał w wyjściowym składzie AS Romy.

Na boisku przebywał do 77 minuty. Zdążył w tym czasie strzelić gola dla Romy.

Przeczytaj także: Sergio Ramos przyznaje, że PSG „nie jest na wymaganym poziomie” do sukcesu w Lidze Mistrzów

W 26 minucie spotkania Polak wykorzystał zagranie Leonardo Spinazzoli i mimo nieczystego uderzenia w piłkę zmieścił ją w bramce lobując bramkarza gości Andreę Consigliego.

Warto docenić pierwszego gola Nicoli Zalewskiego w barwach AS Roma.

Do tej pory nasz reprezentant zagrał dla Rzymian w pięćdziesięciu siedmiu meczach, ale w żadnym nie strzelił bramki.

Zobacz jeszcze: Koniec z tiki-taką? Lewandowski proponuje zmianę sposobu gry.

Nicola Zalewski zagrał swój pierwszy mecz dla AS Romy w lidze włoskiej 9 maja 2021 roku. Do dzisiejszego meczu z Sassuolo Polak zagrał 56 meczów w Serie A. W tym czasie zanotował cztery asysty, ale nigdy nie strzelił gola dla ekipy z Rzymu.

Dziś podczas meczu ligowego na stadionie Romy w końcu mu się to udało. W 77 minucie pomocnik został zmieniony przez Cristiano Volpato.

Nicola Zalewski to jeden z najbardziej zdolnych polskich zawodników. Kibice Biało-Czerwonych liczą na to, że wahadłowy będzie rozwijał się z sezonu na sezon. W październiku 2022 roku 21-latek wygrał w prestiżowym plebiscycie. Polak zdobył nagrodę „Golden Boy 2022” w głosowaniu kibiców.

Polscy kibice śledzą poczynania młodego reprezentanta polskiej kadry w Serie A. W kontekście występów w naszej reprezentacji, pierwsza bramka Polaka w Serie A pozwala mieć nadzieję, na dobre występy w naszej kadrze.