Nicolo Zaniolo opuścił Rzym ze swoim długopisem w tylnej kieszeni

0
48
Nicolo Zaniolo.

Jak na kogoś, kto jest wystarczająco dobry, by grać w dowolnej lidze, trener Roma, Jose Mourinho, uważa, że ​​gra w Turcji to „odpowiednia kara” dla Nicolo Zanilo. Wczoraj rano ofensywny pomocnik wsiadł w samolot do Stambułu, by podpisać kontrakt z Galatasaray.

Tak jak zostało powiedziane, poziom tureckiego futbolu jest bardzo wysoki, a dzięki swojej twardości i wymaganiom stawianym zawodnikom przez wiele lat służył jako doskonały krok do Bundesligi.

Czytaj: Rywale rzucają się w wir walki o wykluczonego przez Mourinho piłkarza reprezentacji narodowej

Turecki klub otrzymał zniżkę w porównaniu z tym, co według Transfermarkt, Zaniolo jest wart i ile inne kluby, zarówno we Włoszech, jak i w Anglii, były skłonne zapłacić w zimowym okienku.

Galatasaray podobno ciepło przywitał Zanilo, kiedy przybył wczoraj wieczorem, a menedżer Okan Buruk zasugerował, że otrzyma ważną pozycję, szczególnie w meczach w Europie. Chociaż do końca sezonu Süper Lig pozostało 15 kolejek, wszyscy wierzą, że Galarasaray ma na swoim miejscu ligowe złoto. Prowadzą aż 9 punktami do Fenerbahçe i przestali tracić punkty.

Roma otrzyma 20 milionów euro, mniej więcej połowę tego, co kilka dni temu oferował Inter Mediolan. Dzisiaj Zanilo podpisze kontrakt do lata 2027 roku. Będzie też klauzula wykupu 23-latka, który do niedawna był jedną z największych gwiazd Rzymu.

Czytaj: Jesse Lingard może opuścić Nottingham Forest w tym tygodniu