Nie Bayern. Xabi Alonso podjął decyzję dotyczącą swojej przyszłości

0
4
Xabi Alonso dokonał wyboru. (zdjęcie: actu foot, x)

Główny trener Bayeru Leverkusen, Xabi Alonso, podjął decyzję dotyczącą swojej przyszłości na kolejny sezon. Według Fabrizio Romano, pomimo zainteresowania ze strony Bayernu Monachium i Liverpoolu, hiszpański trener pozostanie w Bayerze.

Latem 2025 roku umowa Alonso z „Aptekarzami” obejmuje opcję wykupu i chce on ją wypełnić przynajmniej do tego momentu. Jeśli przedłuży o rok, umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku.

Jednocześnie David Ornstein z The Athletic donosi, że decyzja Alonso ma związek z przewidywanym przez niego wakatem na stanowisku głównego trenera Realu Madryt. Był wymieniany jako pretendent do zastąpienia Carlo Ancelottiego, ale ostatecznie Włoch przedłużył kontrakt do lata 2026 roku.

CZYTAJ: Polka świętuje zdobycie Pucharu Turcji. „To mój najlepszy sezon w życiu”

Xabi Alonso pozostanie w Bayerze Leverkusen na przyszły sezon. Trener odrzucił ofertę Bayernu i Liverpoolu.

Wczoraj były prezes Bayernu Uli Hoeneß oświadczył, że w tej chwili negocjacje z Alonso przez Monachium są praktycznie niemożliwe.

Również wczoraj okazało się, że w przypadku odmowy Xabiego Alonso, głównym kandydatem na miejsce Thomasa Tuchela będzie obecny główny trener reprezentacji Austrii Ralph Rangnick. Z kolei Liverpool ma zwrócić się albo po Rubena Amorima, pracującego obecnie w Sportingu, albo po Roberto De Zerbiego z Brighton.

CZYTAJ: Liverpool znalazł następcę Salaha w Bundeslidze

W obecnym sezonie Bayer we wszystkich rozgrywkach nie przegrał ani jednego meczu, a ich przewaga nad Bayernem w Bundeslidze wynosi aż 10 punktów. Niemiecki klub jest też w ćwierćfinale Ligi Europy, gdzie czeka już na dwumecz z West Ham United