„Nie jestem Harrym Potterem” – Erik ten Hag odmówił

0
46
Postawa pomocnika Chelsea była „najlepsza” pomimo trudnego sezonu, mówi Graham Potter. (foto: BBC Sport, Twitter)

Erik ten Hag mówi, że nie machnął magiczną różdżką, aby pobudzić Marcusa Rashforda do wspaniałej formy, którą pokazuje w tym sezonie, ale po prostu pomógł napastnikowi odzyskać pewność siebie, której mu brakowało.

25-latek jest płodny od powrotu z mundialu, strzelając 10 goli w 10 meczach we wszystkich rozgrywkach od czasu swojej podróży do Kataru.

W sumie strzelił 18 bramek w 29 meczach w tym sezonie i ma zamiar pobić swój rekord życiowy wynoszący 22 gole w sezonie 2019-20.

Erik ten Hag nie przypisuje sobie zasług za dobrą formę Marcusa Rashforda w sezonie 2022/2023.

Czytaj: Spadkobierca Erika ten Haga został zwolniony

Ten Hag wyraźnie pomógł angielskiej gwieździe odzyskać najwyższą formę, ale Holender mówi, że jest to głównie zasługa Rashforda, chociaż nowy zespół zarządzający pomógł stworzyć struktury umożliwiające graczom osiąganie najlepszych wyników.

„Nie jestem Harrym Potterem!” – powiedział Ten Hag. „To pewność siebie. Każdy gracz musi zbudować i zdobyć pewność siebie.”

„Marcus walczy o tę pewność i poświęca temu sporo uwagi. Oczywiście wraz z moim sztabem szkoleniowym wprowadziliśmy struktury, szczególnie w sposobie gry, które dają mu rutynę, której potrzebuje, aby zająć właściwą pozycję.”

„Ale ostatecznie wszystko zależy od niego, od gracza, a kiedy gracz ma pewność siebie i jest przekonany do tego jak pracujemy, plus środowisko i kultura pracy są bardzo ważne, to może prezentować swój najwyższy poziom” – powiedział Ten Hag.

„To oczywiste, że Marcus jest w tej chwili w naprawdę dobrej formie. Myślę, że z dnia na dzień, z treningu na trening, z meczu na mecz jest coraz lepszy. Staje się to dla niego rutyną. Linia ofensywna daje mi teraz również pozytywne wrażenia, stają się również coraz silniejsi, a wtedy mogą czerpać więcej korzyści od siebie nawzajem.”

Czytaj: Ten Hag: Jeden zawodnik jest szczególnie ważny dla sukcesu Man United

„Na przykład w pierwszej części sezonu mieliśmy wiele problemów na linii frontu. Często mieliśmy mecze, w których nie mieliśmy zawodników, którzy byli w stu procentach sprawni fizycznie i psychicznie. Teraz jest o wiele lepiej, a Marcus może czerpać jeszcze większe korzyści z takich sytuacji.”

„Zrobiliśmy konstrukcję sztabu, która obejmuje wszystkie stanowiska. Potrzebujesz różnych typów w drużynie, zarówno pod względem technicznym, jak i, powiedzmy, pod względem osobowości.”

„Staraliśmy się odpowiednio ustawić naszych pracowników i jak dotąd jestem bardzo zadowolony z kadry trenerskiej, którą mam tutaj w Man United”.