Nie Juventus. Morata wybrał zaskakujący klub, w którym będzie kontynuował karierę

0
0
Álvaro Morata bardzo blisko nowego klubu. (zdjęcie: the ajc, x)

Napastnik Atletico Madryt, Álvaro Morata, był w ostatnim czasie łączony z powrotem do Juventusu Turyn i choć menadżer „Los Colchoneros” wyraził pewność, że 31-latek pozostanie na Wanda Metropolitano, wydaje się, że jego słowa były najprawdopodobniej gestem desperacji.

Napastnik zdecydował się mimo wszystko opuścić Atletico Madryt, jednak kierunek, w jakim pójdzie, budzi pewne kontrowersje. Relevo donosi, że Morata jest bliski przeprowadzki do Arabii Saudyjskiej, a konkretnie do nowicjusza w lokalnych mistrzostwach, Al Qadisiyah.

Álvaro Morata ma świetną ofertę gry 4 sezonów od Al-Qadisiyah. To drużyna Arabii Saudyjskiej, której trenerem jest Míchel i do której odszedł niedawno Nacho Fernández.

Całkowitą kwotę transakcji szacuje się na około 50 milionów euro, z czego większość stanowi pensja Moraty. Sam napastnik zgodził się już przenieść na Bliski Wschód, gdzie czeka już na niego jego były przeciwnik z Realu Madryt, Nacho Fernández.

CZYTAJ: Legenda Realu Madryt przeniosła się do Al-Qadsiah

Według doniesień odejście Moraty było planowanym posunięciem mającym na celu zwolnienie miejsca i pieniędzy dla napastnika Girony Artema Dowbyka.

CZYTAJ: Nie żyje legendarny polski trener. Dał Polsce aż 56 medali