Nie ma wątpliwości, którego zawodnika z wygasającym kontraktem trzyma Ten Hag

0
75
Wie, co zrobić z potencjałem tego, którego uważa za jednego z najlepszych na świecie. (zdjęcie: United, Twitter)

Ostatnio dużo się dzieje wokół Marcusa Rashforda. Od brodzenia w błocie w zeszłym sezonie, 25-latek podniósł się dzięki światowej klasy występom. Ponieważ kontrakt wygasa latem, oczekuje się dużej aktywności ze strony zaangażowanych stron. Gra o jego podpis jest zdecydowanie w toku, bitwa, którą Ten Hag zamierza wygrać.

Według The Telegraph, Man United zdecydował się uzyskać roczną opcję wykraczającą poza kontrakt do lata 2023 roku, ale angielskie media twierdzą, że klub nie jest przekonany, że Rashford nie zniknie z Old Trafford na zasadzie darmowego transferu.

Celem jest i będzie przekonanie zawodnika, który jeszcze rok temu wydawał się być na dobrej drodze do odejścia z ukochanego klubu. Z przerażeniem wspominamy, jak wzorowy wychowanek United zniknął z kadry po operacji barku, którą musiał przejść po barażach Mistrzostw Europy w 2021 roku. Kosztowało go to dziewięćdziesiąt trzy dni nieobecności i dziesięć meczów. Moment był co najmniej niefortunny, ponieważ kiedy Rashford wrócił w połowie października, Man United był w rozsypce.

Czytaj: Beckham szykuje się do zakupu United!

To był czas, kiedy Ole Gunnar Solskjær najbardziej potrzebował swojego ulubieńca. Rashford wszedł na boisko i strzelił gola przeciwko Leicester w Premier League i Atalanta w Lidze Mistrzów, ale dla Solskjæra Rashford nadawał się tylko na krótsze występy. Solskjær został poproszony o sprzątnięcie biurka w listopadzie, kiedy Rashford miał za sobą kilka ciężkich miesięcy z samozwańczym zbawicielem Ralfem Rangnickiem i minimalnym czasem gry.

Marcus Rashford stracił swoją pozycję gwiazdy w Man United, niepewność związana z jego przyszłością na Old Trafford była co najmniej nieciekawa. Kiedy Erik ten Hag wszedł na scenę, przegrywając swoje pierwsze dwa mecze w Premier League i grając z Liverpoolem, legenda United, Gary Neville, wyszedł i poradził Ten Hagowi, aby zatrzymał Rashforda na ławce. Na szczęście Holender nie posłuchał Neville’a. Rashford zabłysnął, strzelając zwycięskiego gola w wygranym 2:1 meczu, a dwie rundy później zdobył zwycięskiego gola przeciwko Leicester.

Po barażach Mistrzostw Świata nie ma wątpliwości, jaką pozycję 25-latek będzie miał ponownie na Old Trafford.

W zeszłym tygodniu prezes PSG entuzjastycznie mówił o tym, jak fantastyczny jest Rashford jako zawodnik i że PSG planuje rozmowę z 25-latkiem od stycznia, kiedy będzie to możliwe.

Teraz Erik ten Hag odpowiada na tę ofensywę, nie pozostawiając wątpliwości co do pozycji, jaką Rashford będzie miał na Old Trafford pod jego przywództwem.

– Odkąd pierwszy raz zobaczyłem Marcusa, byłem świadomy, że jego potencjał jest ogromny – powiedział menedżer United w BBC Sport.

Ten Hag uważa, że ​​Rashford ma tylko jednego gracza przed nim na świecie, jeśli chodzi o przebicie się przez obronę.

– Kiedy ustawia się w tylnym rzędzie przeciwników, nie ma prawie nikogo lepszego od niego na świecie. Lepszy jest tylko Mbappé, chwali się Ten Hag, który porównuje ekstremalne cechy Rashforda z najlepszym francuskim strzelcem.

Marcus Rashford nie powinien mieć wątpliwości, na którym kontrakcie złoży swój podpis.