Nie pojawił się też na niedzielnym meczu

0
52
Paul Pogba

Jego transfer okrzyknięto jednym z najlepszych w historii futbolu. Teraz sytuacja prezentuje się nieco inaczej. Piłkarz ten jest symbolem najgorszej transakcji minionego lata. W tym sezonie grał tylko przez 35 minut. Czy jego koszmar się skończy?

Paul Pogba nie znalazł się w kadrze na spotkanie Juventusu z Freiburgiem. Allegri później potwierdził, że powodem było spóźnienie gwiazdy na spotkanie zespołu. „Chodzi o szacunek dla grupy” – powiedział trener.

Czytaj: Juventus skromnie pokonał w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy Freiburg 1:0

Po meczu Pogba wrócił do składu i miał być częścią zespołu Juventusu przeciwko Sampdorii w niedzielę. Jednak i tam nie było go widać w zwycięskim meczu 4:2 dla Juventusu.

Jakie było wyjaśnienie tym razem?

„Dziś rano (sobota) Pogba wykonywał rzuty wolne i poczuł ukłucie w przywodzicielu uda. W poniedziałek będzie miał testy medyczne, ale na pewno nie będzie go w czwartek ani w następną niedzielę, więc zobaczymy go dopiero po przerwie na mecze reprezentacyjne” – mówił Allegri po końcowym gwizdku meczu Juventusu z Sampdorią.

Czytaj: Paul Pogba poza składem Juventusu z powodów dyscyplinarnych

Tak więc Pogba nie zagrał z powodu kolejnego urazu. Według włoskiego Sky Sports, Pogba nie zagra przez kolejny miesiąc.

To znaczy, że na pewno nie zagra z Freiburgiem w Lidze Europy (pierwsze spotkanie opuścił ze względów dyscyplinarnych po spóźnieniu na zgrupowanie) oraz Interem Mediolan.

„Paul Pogba doznał lekkiej kontuzji przywodziciela prawego uda i już rozpoczął proces rehabilitacji mający na celu wznowienie rywalizacji” – poinformował Juventus w oficjalnym komunikacie po poniedziałkowych badaniach Pogby.

Oczywiście życzymy Pogbie szybkiego powrotu do zdrowia.