Nie żyje Adam Musiał, legenda polskiej piłki

0
423
Zmarł Adam Musiał - reprezentant Polski w piłce nożnej. Zdjęcie: twitter.com/lata8290

W wieku 71 lat zmarł były reprezentant Polski w piłce nożnej, Adam Musiał. O jego śmierci poinformował prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

To bardzo smutny dzień dla polskiej piłki. W wieku 71 lat zmarł Adam Musiał, były obrońca reprezentacji Polski, który w przeszłości występował w Wiśle Kraków i Arce Gdynia. O jego śmierci na Twitterze poinformował prezes Zbigniew Boniek. Prezes PZPN jako pierwszy poinformował o śmierci Musiała.

Musiał to jeden z najlepszych polskich obrońców w historii. Musiał był członkiem legendarnego zespołu Kazimierza Górskiego, który na MŚ w 1974 roku zdobył srebrny medal. W latach 1968-1974 rozegrał w reprezentacji Polski 34 mecze.

Musiał był także ważnym piłkarzem Wisły Kraków. W jej barwach grał 10 lat – w latach 1967-1977 wystąpił w niej 227 razy. Występował też w barwach Arki Gdynia i Hereford United.  Łącznie zagrał w 284 meczach na boiskach ekstraklasowych. Karierę kończył w Stanach Zjednoczonych, w zespole Polish-American Eagles Nowy Jork.

Z krakowskim zespołem zdobył mistrzostwo Polski w 1978 r., z Arką Gdynia zdobył Puchar Polski w 1979 r.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Musiał pracował jako trener. Prowadził Wisłę Kraków, Lechię Gdańsk, Stal Stalowa Wola i GKS Katowice. W 1991 roku został Trenerem Roku w Plebiscycie „Piłki Nożnej”.

Czytaj: Oburzające zachowanie Krzysztofa Piątka po meczu. „Niegodne reprezentanta”