Nie żyje Michał Kapias. Utalentowany pływak miał zaledwie 22 lata

0
254
Nie żyje Michał Kapias, jeden z najbardziej utalentowanych polskich pływaków. Zdjęcie: Facebook

Utalentowany pływak i reprezentant Polski Michał Kapias zmarł nagle w środę, 9 lutego 2022 roku. Miał zaledwie 22 lata. Smutne informacje o jego śmierci przekazał Klub Pływacki „Sikret” Gliwice.

Nagle zmarł Michał Kapias. Przez wielu był uważany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich pływaków młodego pokolenia. Pokładano w nim duże nadzieje, ale niestety, los zadecydował inaczej… Pływak miał zaledwie 22 lata.

Już od najmłodszych lat widać było, że Kapias czuł się jak ryba w wodzie. Miał ogromny talent. Zdobył wiele nagród, m.in. złote medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Do 2018 roku brał udział w zawodach jako przedstawiciel KP „Sikret” Gliwice. Później był zawodnikiem w barwach AZS AWF Katowice, a następnie był reprezentantem Polski.

Czytaj: Białorusinka uciekła do Polski z obawy przed represjami

Michał Kapias nie żyje

„… W środę późnym wieczorem dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – nie żyje Michał Kapias …
Nie jesteśmy w stanie opisać naszego smutku, naszego żalu, naszej rozpaczy … ogromne wyrazy współczucia dla najbliższej rodziny Michała … nawet nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie co teraz czujecie … „Zgasło światło … wypaliła się świeca, zegar zatrzymał swój bieg … ” nic dodać nic ująć …
Michał miał dopiero 22 lata … Zawsze uśmiechnięty, wesoły, skory do żartów … mimo, że nie był już w naszym klubie ale zawsze był tuż obok … zawsze na basenie, chętny do pomocy … taki był… jeszcze w tym samym dniu kończył praktyki trenerskie w naszym klubie …
Michał był pierwszym i jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w naszym klubie … początki całego pływackiego Sikretu to tak naprawdę … sukcesy bardzo młodziutkiego Michała … pierwsze Mistrzostwa Polski, medale MP, pierwsze rekordy Polski Sikretu to właśnie były sukcesy Michała … zawsze pozostanie z nami w naszych sercach bo był członkiem rodziny Sikretu …
Prosimy o uszanowanie smutku i bólu rodziny … o terminie pogrzebu będziemy informować – napisano w poście opublikowanym przez Klub Pływacki „Sikret” Gliwice, którego Kapias był wychowankiem.

„Odszedł od nas nasz wspaniały kolega, przyjaciel, zawodnik naszego klubu i student AWF Katowice Michał Kapias. Ta śmierć przyszła zdecydowanie za szybko, za wcześnie… Nasze serca płaczą z bólu. Michale na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje. R.I.P.” – taki wpis zamieścili z kolei przyjaciele zmarłego pływaka z AZS AWF Katowice.

Pogrzeb Michała Kapiasa odbędzie się w sobotę 12 lutego o 12:00 na cmentarzu Wojtowa Wieś w Gliwicach.