Strona główna Piłka Nożna Nie żyje Tomasz Dudek, były piłkarz. 35-latek przegrał walkę z koronawirusem

Nie żyje Tomasz Dudek, były piłkarz. 35-latek przegrał walkę z koronawirusem

0
586
Tomasz Dudek, przegrał walkę z COVID-19. Zdjęcie: twitter.com/PiasecznonewsPl

To naprawdę smutna wiadomość. Ten człowiek miał tak wiele życia przed sobą. Niestety, przegrał walkę z COVID-19.

Pandemia koronawirusa nie oszczędza nikogo i zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Nie omija to także młodych, wysportowanych osób. Z powodu COVID-19 odszedł były piłkarz i trener Tomasz Dudek. Mężczyzna miał tylko 35 lat.

„Tomasz Dudek, wychowanek Piaseczna, nie żyje. Były zawodnik naszego klubu, a także takich drużyn jak Polonia Warszawa, Górnik Łęczna, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Sparta Jazgarzew i Laura Chylice, odszedł po długiej walce z koronawirusem. Miał zaledwie 35 lat…” – poinformowała w poniedziałek strona klubowa mks-piaseczno.pl.

Mężczyzna bardzo ciężko przechodził COVID-19. Na początku grudnia bliscy znajomi Dudka prosili o pomoc, o oddawanie krwi dla piłkarza. Niestety, „Dudi” został pokonany przez koronawirusa. Miejsce i termin pogrzebu nie są jeszcze znane.

– W imieniu Zarządu MKS-u, trenerów, zawodników i sympatyków klubu składamy najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom „Dudiego”. O miejscu i terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższych dniach – przekazano na stronie MKS Piaseczno.

„Dziś już niestety wiemy, że choroba okazała się silniejsza. Całe swoje życie poświęcił piłce nożnej. Pierwsze kroki na boisku stawiał w rodzimym KS Piaseczno. W ostatnich latach był również trenerem KS Gosirki. Pracował także w Bibliotece Publicznej w Piasecznie” – czytamy w serwisie przegladpiaseczynski.pl.

Dudek w przeszłości reprezentował barwy takich zespołów, jak Polonia Warszawa, Górnik Łęczna czy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Grał na pozycji obrońcy. W ostatnich latach był również trenerem żeńskiego KS GOSIRKi Piaseczno.

Tomasz Dudek osierocił dwóch synów.