Niechęć Manchesteru United do zatrudnienia nowego menedżera może ich drogo kosztować

0
340
(foto: psg, twitter)

Manchester United jest pod presją, aby podjąć szybką decyzję dotyczącą nowego menedżera, ponieważ zarówno Erik ten Hag, jak i Mauricio Pochettino są poszukiwani przez inne kluby.

Kilka mediów ujawniło, że szef Ajaxu, Erik ten Hag, przeprowadził w poniedziałek rozmowę z United i nowym prezesem klubu Richardem Arnoldem.

Uważa się, że Pochettino rozmawiał z menedżerem piłkarskim United, Johnem Murtoughem, kilka tygodni temu i wkrótce udzieli wywiadu, ale mówi się, że United szanuje PSG i chętnie prowadzi dialog we właściwy sposób.

Źródła z Old Trafford powiedziały w czwartek wieczorem, że proces przebiega zgodnie z planem i jest w toku, ale ogłoszenie nowego menedżera może nastąpić za kilka tygodni.

Oczekuje się, że ten Hag i Pochettino opuszczą swoje obecne kluby tego lata, niezależnie od tego, czy dostaną pracę w United.

Pochettino został powiązany z wymarzoną pracą w Realu Madryt, a oferta hiszpańskiego klubu może być tuż za rogiem.

Czytaj: Manchesteru United nie onieśmiela fakt, że cena wzrosła do 1,7 miliarda

Chociaż Carlo Ancelotti poprowadził Real na szczyt La Liga z dziewięcioma punktami przewagi i jest w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, mówi się, że zarząd na Bernabeu jest niezadowolony ze stylu gry i porażki Barcelony w zeszły weekend i rozważa zmianę menedżera.

Ten Hag rozmawiał z dwoma innymi europejskimi klubami, które regularnie grają w Lidze Mistrzów i otrzymał konkretną ofertę od klubu, który jest nim bardzo zainteresowany.

Media w Holandii piszą, że po podpisaniu w zeszłym roku nowego kontraktu nadal możliwe jest, że zostanie w Ajaxie.

Uważa się, że Julen Lopetegui z Sewilli to kolejne nazwisko na liście życzeń United, obok menedżera reprezentacji Hiszpanii Luisa Enrique. Jednak fakt, że Enrique chce pozostać w Hiszpanii do zakończenia mundialu pod koniec tego roku, może go wykluczyć. Niezbyt udany okres Lopeteguiego w Arsenalu może być przeciwko niemu.