Nieprawdopodobny wyczyn Kjelda Nuisa. Rozpędził się na łyżwach do 93 km/h i pobił rekord!

0
1002

Dwukrotny mistrz olimpijski z Pjongczangu w łyżwiarstwie szybkim na 1000 i 1500 metrów Holender Kjeld Nuis osiągnął 93 km/h i został najszybszym człowiekiem na lodzie. – Czułem, że lecę nad lodem – powiedział Holender. 

Kjeld Nuis rozpędził się na łyżwach 93 km/h podczas próby przeprowadzonej na naturalnym torze w Lulei w północnej Szwecji. Według organizatorów akcji Holender pobił rekord prędkości jazdy na łyżwach i został najszybszym człowiekiem na lodzie – informują media w Holandii.

Co prawda organizatorzy z Red Bull nie poinformowali, ile wynosił poprzedni rekord, ale Nuis zapisał się w historii łyżwiarstwa szybkiego.

Za taką prędkość miała być odpowiedzialna specjalna aerodynamiczna tarcza, która chroniła łyżwiarza przed oporem powietrza. 28-letni Holender jechał za rozpędzony samochodem i miał do pokonania 1500 metrów.

https://twitter.com/princessexcess/status/979503154239811585

Nuis przyznał, że gdy osiągnął prędkość około 90 km/h przestał mieć kontrolę nad swoimi poczynaniami na lodzie.

– Czułem, że lecę nad lodem. Jeździłem na łyżwach o 50% szybciej niż wcześniej wynosił mój najszybszy bieg. Wcześniej jechałem rowerem 60 km/h, a teraz osiągnąłem prędkość 93 km/h. To dziwne uczucie – powiedział Holender na łamach sportowefakty.wp.pl.

 – Moje łyżwy trzęsły się jak szalone. To było zdecydowanie bardziej ekscytujące niż się spodziewałem. Kiedy przesunąłem się poza tarczę aerodynamiczną, zostałem zepchnięty przez wiatr. Czułem się tak, jakbym wysunął głowę z samochodu jadącego autostradą – dodał nowy rekordzista na łamach sportowefakty.wp.pl.

Wcale się nie dziwimy. Prędkość 93 km/h to już naprawdę szybko.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pjongczang 2018: 15-letnia Alina Zagitowa pobiła rekord świata i prowadzi wśród solistek!

Źródło: eurosport.interia.pl/sportowefakty.wp.pl
Zdjęcie główne: Facebook.com