Niesamowity wynik: Lionel Messi strzelił gola w sześciu turniejach Copa America

0
0
Argentyna w finale, Lionel Messi znów strzelił gola. Albicelestes zagrają o zwycięstwo w Copa America. (zdjęcie: Instant Foot, x)

W środę 10 lipca we wczesnych godzinach porannych odbył się pierwszy mecz półfinałowy Copa America pomiędzy Argentyną a Kanadą. „Albiceleste” odnieśli przekonujące zwycięstwo 2:0.

Jedną z dwóch bramek strzelił kapitan Lionel Messi, co miało miejsce w 51. minucie. Oznaczało to pierwszego gola Lionela w bieżącym turnieju, ponieważ wcześniej nie strzelił gola. Tym samym Messi strzelił gole w sześciu turniejach. Pierwszego gola w Copa America strzelił w 2007 roku.

Lionel Messi strzelił swojego pierwszego gola w Copa América 2024, co daje mu łącznie sześć bramek w turniejach Copa América.

CZYTAJ: „Jesteśmy gotowi na wszystko” – trener Anglii o meczu z Holandią

Ponadto, gol przeciwko Kanadzie był 109. golem Messiego w reprezentacji narodowej, w której gra od sierpnia 2005 roku. Messi wyprzedził Ali Daei z Iranu i zapewnił sobie drugie miejsce w historycznych rankingach najlepszych strzelców reprezentacji narodowej. Przed nim jest jedynie absolutny rekordzista Portugalii Cristiano Ronaldo ze 130 golami.

Warto zauważyć, że występ Messiego na tym turnieju jest jego 35. meczem w jego karierze w Copa America, co stanowi rekord wszechczasów w historii turnieju. Poprzedni rekord należał do byłego chilijskiego bramkarza Sergio Livingstone’a, który w latach 1941-1953 rozegrał 34 mecze w Copa America.

CZYTAJ: Man United sprzedał pomocnika do hiszpańskiego klubu. Zaskakująca cena!