Niespodzianki w Lidze Europy

0
41
Ajax Amsterdam w meczu z Unionem Berlin; zdjęcie: @kakyuds: Twitter

Mecze Ligi Europy obfitowały w niespodzianki. Zawodzili faworyci, a drużyny, którym nie dawano szans stawiały się faworytom, zachowując szanse na awans do następnej rundy.

Pierwszym zaskakującym wynikiem jest bezbramkowy remis Ajaksu Amsterdam z Unionem Berlin. Ajax nie potrafił oddać celnego strzału na bramkę Unionu na własnym stadionie.

AS Roma przegrała 0:1 na wyjeździe z RB Salzburg. Rzymianie mieli lepsze okazje na strzelenie bramki, ale znowu zawiodła ich skuteczność. Z kolei gospodarze walczyli do końca i zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa w 88. minucie.

W Warszawie Szachtar Donieck podjął Stade Rennais. Ukraińcy zaliczyli świetną pierwszą połowę, po której prowadzili 2:0. W drugiej połowie Francuzi doszli do głosu i zdobyli gola kontaktowego. Jednak to Szachtar dowiózł wygraną 2:1 do końca.

O meczu Ligi Europy przeczytasz tu: Lewandowski wyłączony z gry w meczu Manchesteru United z Barceloną

W Leverkusen po emocjonującym meczu Bayer przegrał 2:3 z AS Monaco. Drużyna z Monako gola na wagę wygranej zdobyła już w doliczonym czasie drugiej połowy.

Niespodziewanym remisem zakończył się za to mecz Juventusu z Nantes. Drużyna Wojciecha Szczęsnego prowadziła od 13. minuty po trafieniu Dusana Vlahovicia, ale w 60. minucie polski bramkarz musiał skapitulować po świetnej kontrze francuskiej ekipy.

W ostatnich dwóch spotkaniach Sevilla bez problemu wygrała 3:0 z PSV i wydaje się, że kwestia awansu w przypadku tego zestawienia jest już rozstrzygnięta.

Z kolei Sporting sensacyjnie przegrywał u siebie z 0:1 FC Midtjylland, ale ostatecznie uratował remis w 94. minucie.