Niezwykły sukces Kings League – turnieju stworzonego przez Gerarda Piqué

0
31
Kings League Gerarda Piqué odniosła niesamowity sukces finansowy; zdjęcie: Curial FCB: Twitter

Niezwykły sukces Kings League, 7-osobowego turnieju piłki nożnej z ciągle zmieniającymi się zasadami stworzonymi przez Gerarda Piqué. Z okazji Final Four, rozegranego w niedzielę 26 marca w Barcelonie, Camp Nou zostało wyprzedane z ponad 90 tysiącami widzów i ponad 2 milionami osób, które śledziły wydarzenie w transmisji za pośrednictwem platform społecznościowych.

Zwycięzcą został zespół „El Barrio”, na koniec dnia, w którym nie brakowało widowiska na boisku i poza nim. Sugestywnie, podczas turnieju, refren „Messi, Messi!” śpiewany przez cały Camp Nou, aby przywołać powrót do „domu” argentyńskiego mistrza. Przedstaw wiele wybitnych osobistości świata piłki nożnej, takich jak prezydent Blaugrana Joan Laporta i byli mistrzowie David Villa, Sergio Aguero i Iker Casillas – dwaj ostatni prezydenci 12 drużyn, które uczestniczyły w pierwszej edycji turnieju – a także Neymar połączony z domu.

Uczestnicy Final Four zostali świetnie przyjęci: przybyli na Camp Nou jednym autobusem, przed stadionem zastali niesamowity tłum, który przywodził na myśl wielkie oczekiwania związane z nocami Mistrzów w Barcelonie. Prezydenci czterech zespołów finalistów przybyli helikopterem, w towarzystwie Piqué. Były obrońca Barçy wjechał następnie na boisko wózkiem golfowym, przynosząc trofeum na środek boiska, na którym wylosowano boisko do piłki nożnej 7-osobowej.

Zobacz jeszcze: Atletico Madryt łączony z gwiazdą Juventusu, której kończy się kontrakt

Prezydenci, streamerzy śledzeni w mediach społecznościowych, zostali umieszczeni w swoim własnym rogu, z którego mogli transmitować swoje emocje na żywo na Twitchu lub YouTube. Potem przemówiło pole, z bardzo cenionym muzycznym przerywnikiem. Piqué już myśli o kobiecej edycji, Queens League, i stworzeniu czegoś w rodzaju Ligi Mistrzów z turniejami rozgrywanymi w innych krajach.

Jak działa Kings League

Zasady Ligi Królów stale ewoluują. Zmiany, przegłosowane przez opinię publiczną za pośrednictwem mediów społecznościowych, są ustalane podczas prac po spotkaniach na żywo prezesów 12 zespołów, które stały się sławne. Ale jak działa Liga Królów? Jest to turniej piłki nożnej 7-osobowej, a mecze rozgrywane są w dwóch połowach po 20 minut każda. W przypadku remisu idziesz do rzutów karnych, rzuty karne się przesuwają.

Przeczytaj także: Paweł Dawidowicz w Fulham czy Leicester?

Tajne dokumenty prezesów i trenerów

Prezydenci i trenerzy mają również 20 tajnych kart, które w każdej chwili mogą zakłócić przebieg wyścigu. Tylko oni, prezesi i trenerzy, są świadomi kart, którymi dysponują. Oto one:

  • Podwójna karta bramkowa (6 w talii): przez dwie minuty każda zdobyta bramka jest warta dwa razy więcej
  • Karta ostrzegawcza (6 w talii): Przez dwie minuty drużyna może usunąć gracza z przeciwnika, z wyjątkiem bramkarza
  • Karta karna (2 w talii): drużyna, która jest jej właścicielem, może wykopać rzut karny z krążka
  • Karta rzutów karnych (4 w talii): drużyna, która jest jej właścicielem, może wykonać rzut karny w ruchu, zaczynając od środka pola
  • Karta kradzieży (1 w talii): drużyna, która jest jej właścicielem, może ukraść kartę wybraną przez przeciwnika
  • Dzika karta (1 w talii): drużyna, która ją posiada, może wybrać jedną z poprzednich kart

Wreszcie, jest jeszcze jedna karta, dostępna tylko dla organizatorów, którą można zagrać dwie minuty przed końcem pierwszej połowy: losowana jest liczba, która wskazuje, ilu graczy przybędzie do przerwy. Możesz zatem grać w 6 na 6, ale także w 1 na 1.