Nottingham Forest nie ma wyboru, musi sprzedać dwóch, których kupił tego lata

0
115
Cooper. (foto: forest, twitter)

Od czasu powrotu Nottingham Forest do Premier League, klub pozyskał aż 25 zawodników, a menedżerowi Steve’owi Cooperowi powierzono zadanie zbudowania zespołu, który nigdy, przenigdy nie spadnie z powrotem do Championship. Główny właściciel, grecki magnat medialny Evangelos Marinakis, jest zmęczony ciągłymi wzlotami i upadkami.

Teraz, po nieco ponad połowie sezonu, wydaje się, że życzenie właścicieli, by pozostać w Premier League, się spełnia. Jest spory problem z kupowaniem tak dużej ilości tak szybko. Steve Cooper będzie musiał dokonać cięć w swoim składzie przed zbliżającym się okienkiem rejestracyjnym Premier League.

Czytaj: Trippier w ekstazie

Nottingham Forest zaczął świeżo po awansie zeszłego lata, pobijając własny rekord transferowy, podpisując kontrakt z Taiwo Awoniyi z Union Berlin za 17,5 miliona funtów, zanim sprowadził takich graczy jak Neco Williams, Jesse Lingard i Omar Richards.

Forest jasno określił ich intencje, kiedy pobili własny rekord transferowy, sprowadzając Morgana Gibbsa-White’a, który przeszedł z Wolves za 25 milionów funtów plus dodatki.

Po pracowitym lecie zespół Coopera kontynuował zakupy w styczniu, przyciągając Gustavo Scarpę, Chrisa Wooda, Brandona Aguilerę i Danilo.

Oznacza to, że skład Foresta jest dość pełny. The Mirror twierdzi, że była para Huddersfield, Lewis O’Brien i Harry Toffolo, opuszcza bramy Wilford Lane tylko po to, by zająć miejsce.

O’Brien, który przeszedł z The Terriers zeszłego lata za 8,5 miliona funtów i jest obecnie poszukiwany przez West Brom, rozpoczął sześć meczów Premier League dla nowo awansowanej drużyny w tym sezonie.

Toffolo, którym zainteresował się belgijski Anderlecht, zaliczył sześć startów.

Kluby mogą mieć maksymalnie 25 graczy w swoim składzie Premier League, a zgodnie z obowiązującymi przepisami nie więcej niż 17 graczy w drużynie może być spoza kraju. Ci gracze mogą być dowolnej narodowości lub wieku.

Pozostali członkowie drużyny muszą być rodzimymi zawodnikami.

Czytaj: Dortmund znowu to zrobiła!

Kim jest rodzimy zawodnik?

Premier League pisze: „zawodnik, który bez względu na narodowość lub wiek jest zarejestrowany w klubie zrzeszonym w The Football Association lub Football Association of Wales przez okres trzech pełnych sezonów, nieprzerwanie lub bez, trzech pełnych sezonów lub 36 miesięcy, przed jego 21. urodzinami (lub końcem sezonu, w którym kończy 21 lat).”

Rozsądna zasada zapewniająca, że ​​kluby faktycznie inwestują w młodzież.