Novak Djokovic nieobecny w US Open według oficjalnej strony

0
106
Novak Djoković nie zagra w drugim turnieju Wielkiego Szlema w tym roku. Źródło: Twitter

Serb nie planuje grać w Nowym Jorku. Novak Djoković oficjalnie wycofał się z US Open. Nie podda się szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

Według oficjalnej strony internetowej samego tenisisty Novak Djokovic, szósty światowy w rankingu ATP, nie zagra w US Open, które rozpocznie się w następny poniedziałek, 29 sierpnia.

Djokovic, któremu brakuje tylko jednego tytułu do zrównania się z historyczną wartością większości wygranych turniejów wielkoszlemowych, będzie musiał poczekać do przyszłego roku, aby spróbować prześcignąć Hiszpana Rafaela Nadala.

Z powodu braku szczepienia Djoković został na początku roku deportowany z Australii i ostatecznie nie wziął udziału w tamtejszym turnieju wielkoszlemowym w Melbourne.

Czytaj: Novak Djokovic: Sędzia nakazuje natychmiastowe uwolnienie gwiazdy tenisa

To z kolei pozwoliło na triumf Rafaelowi Nadalowi, który sięgnął wtedy po 21. triumf w imprezie najważniejszej rangi, wysuwając się na prowadzenie w klasyfikacji wszech czasów. Hiszpan dorzucił później jeszcze wygraną w Roland Garros, Djoković zwyciężył z kolei w Wimbledonie. Z 20 tytułami pozostaje Roger Federer.

Serb, zwycięzca 21 tytułów turniejowych będzie czekał na to, co Nadal zrobi w Nowym Jorku, gdzie Hiszpan będzie chciał osiągnąć 23 tytuł turniejowy.

„W tej chwili nie ma żadnych wydarzeń w programie”, czytamy na oficjalnej stronie internetowej Novaka Djokovica.

Jaki jest powód, dla którego Djokovic nie gra w US Open?

Decyzja Djokovica, by nie szczepić się przeciwko Covid-19, oznaczała utratę kilku okazji w tym roku, aby zmierzyć się z rywalami.

Dziewięciokrotny zwycięzca Australian Open opuścił turniej na początku tego roku w Melbourne, a teraz opuści również US Open 2022 z powodu tej samej sytuacji, chociaż ostatnio powiedział, że „trzyma kciuki”, aby zagrać w US Open.

Według raportu na Forbes.com, amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) wymaga, aby obywatel spoza USA „pokazał dowód pełnego zaszczepienia się przeciwko Covid-19” przed podróżą samolotem z obcego kraju.

Ta sama sytuacja uniemożliwiła Djokovicowi udział w turniejach ATP Masters 1000 w Indian Wells i Miami w marcu i kwietniu, a także w zeszłotygodniowym Cincinnati Open.