Nowa nastoletnia gwiazda Juventusu, która odrzuciła Barcelonę i Bayern Monachium

0
458
Kenan Yildiz był sponsorowany przez adidas w wieku zaledwie 10 lat. Siedem lat później zdobywa już hat-tricki dla Juventusu. Źródło: Twitter

Kenan Yildiz: nowa nastoletnia gwiazda Juventusu, która odrzuciła Barcelonę i Bayern Monachium

17-latek, który wcześniej był porównywany do Mesuta Özila, szybko rozpoczął życie w Turynie.

Niemieckie miasta Ratyzbona i Herzogenaurach mają ze sobą niewiele wspólnego, mimo że dzielą je tylko około 100 kilometrów. Pierwsze z nich jest wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, które jest domem dla około 200 000 osób i ma niewielką historię sportową. To drugie jest domem adidasa, jednej z największych marek odzieży sportowej na świecie.

A jednak w 2015 roku maklerzy z adidasa udali się do Ratyzbony, tak bardzo zależało im na tym, by pozyskać jednego z najbardziej utalentowanych mieszkańców miasta.

W wieku zaledwie 10 lat Kenan Yildiz stał się jednym z najmłodszych piłkarzy, którzy kiedykolwiek podpisali kontrakt z marką sportową.

Teraz, po siedmiu latach, staje się jasne, dlaczego adidas nie mógł się doczekać, by go związać ze swoją marką.

Yildiz był w Bayernie Monachium przez trzy lata, zanim podpisał umowę z adidasem, przyciągając uwagę zwiadowców swoją ścisłą kontrolą i umiejętnością łatwego dryblingu obok przeciwników.

Gdy ugruntował swoją pozycję nr 10 w tworzeniu zabaw, porównywano go do Mesuta Özila, chociaż porównanie zostało częściowo dokonane ze względu na tureckie dziedzictwo Yildiza.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez KENAN YILDIZ (@kenanyildiz_official)

Yildiz wybrał jednak inną ścieżkę i kiedy na początku 2022 roku stało się jasne, że nie podpisze profesjonalnego kontraktu w Bayernie, największe kluby na kontynencie zaczęły się o niego starać.

Przez kilka miesięcy wydawało się, że Barcelona ma zamiar zdobyć podpis Yildiza, jednak to Juventus zaatakował w ostatnim momencie z ofertą, w ramach której 17-latek przeniósł się do Turynu na początku lipca.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez KENAN YILDIZ (@kenanyildiz_official)

– Kenan jest z nami od 10 lat – powiedział menedżer akademii Bayernu, Jochen Saier, po odejściu Yildiza. „To, że nasze drogi się rozdzieliły, wynika z czynników finansowych.

„Kiedy Kenan zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej lub w Lidze Mistrzów, będziemy z niego dumni, ponieważ będzie to doskonałe uznanie i nagroda za pracę, którą wykonujemy w akademii”.

Pomimo tego dyplomatycznego oświadczenia, nie ma wątpliwości, że Bayern jest zdruzgotany tym, że stracił jeden ze swoich najlepszych młodych talentów na rzecz europejskiego rywala.

Czytaj: Pogba zagrożony brakiem udziału w mistrzostwach świata 2022

17-latkowi mogły przeszkadzać pewne problemy, w tym wczesny wzrost, który zmusił go do przyzwyczajenia się do nowego kształtu ciała, a także oskarżenia, że jeden z jego trenerów używał wobec niego rasistowskiego języka, Yildiz był kluczową postacią w młodzieżowych rankingach Bayernu w latach 2021-22.

Rozpoczął sezon w drużynie U-17, ale po strzeleniu czterech goli i pięciu asystach w pierwszych ośmiu meczach szybko awansował do U19 jako 16-latek.

Fakt, że prawdopodobnie utrzymałby się na tym poziomie, przynajmniej na początku sezonu, prawdopodobnie odegrał rolę w decyzji Yildiza o opuszczeniu Bawarii, i tak rozpoczął perfekcyjny początek życia w Juventusie.

Grając w reprezentacji Bianconerich do lat 19 na turnieju FC Aesch w Szwajcarii, Yildiz został wybrany Graczem Turnieju po strzeleniu czterech goli, w tym wspaniałego hat-tricka przeciwko Valencii w finale.

Jego celem jest teraz wbicie się do pierwszego zespołu Juventusu, chociaż jest zrozumienie, że jest to mało prawdopodobne w tym sezonie, biorąc pod uwagę, jak długo inni utalentowani gracze z klubowej akademii byli zmuszeni czekać.

Ale biorąc pod uwagę wysiłek, jaki Juventus włożył i kluby, które musieli pokonać, aby zdobyć podpis Yildiza, wyraźnie wierzą, że sprowadzili gracza, który może zrobić różnicę na najwyższym poziomie w niedalekiej przyszłości.

Z pewnością adidas wierzył w to w 2015 roku. A teraz reszta świata wkrótce dowie się, dlaczego dołożyli wszelkich starań, aby powiązać Kenana Yildiza ze swoją marką.