Nowe White Hart Lane ochrzczone

0
607
Premier League Facebook

Wczorajsze spotkanie było pierwszym dla Tottenhamu na nowo otwartym White Hart Lane. 'Koguty’ w starciu derbowym przeciwko Crystal Palace wygrały 2:0, a pierwszego, historycznego gola strzelił Son Heung-Min.

Nowy dom klubu miał być otwarty już na początek sezonu, jednak trzeba było mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i będzie sprawnie działać. Kibice mogą być zadowoleni z efektu końcowego, który robi wrażenie. Stadion wygląda bardzo nowocześnie i jest jedynym na świecie, który posiada dwie murawy – druga, znajdująca się pod tą piłkarską, ma służyć lidze NFL w trakcie gościnnych spotkań w Anglii.

Nowe White Hart Lane ma ponad 62 tysiące miejsc, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, które posiadało 36 tysięcy krzesełek. Zanim Tottenham miał możliwość rozegrania pierwszego meczu, stadion musiał przejść dwa testy, pierwszy odbył się w ramach rozgrywek U18, gdzie “Koguty” pokonały Southampton 3:1. Kolejne spotkanie to mecz legend Tottenhamu i Interu, który mediolańczycy wygrali 5:4.

W końcu jednak mogło dojść do debiutu w Premier League, który zakończył się zwycięstwem z Palace. Teraz Pochettino, zmuszony na czas niemal dwuletniej budowy, która pochłonęła około miliarda funtów, do radzenia sobie bez drogich wzmocnień, jest szczęśliwy z możliwości gry na nowym stadionie. Arena jeszcze bardziej wypełniona fanami “Kogutów” może pomóc londyńczykom w starciu ćwierćfinałowym w Champions League przeciwko Manchesterowi City. Zobaczymy, jak Tottenham będzie sobie radził po powrocie na swój stadion.