Nowi właściciele Bournemouth zgodzili się na obrońcę za 20 milionów funtów

0
33

Wszyscy mówili o nowych właścicielach Chelsea i Newcastle, ale tylko nieliczni zdawali sobie sprawę, że spółka „Black Knight Football Club” prowadzona przez amerykańskiego biznesmena Billa Foleya (78-letniego kolesia finansowego z Teksasu) i hollywoodzką gwiazdę Michaela B. Jordana (znany z filmów Creed: Narodziny legendy i Czarna Pantera) kupił Bournemouth tuż przed Bożym Narodzeniem od Maxima Demina.

Nie jest to pierwsza sportowa inwestycja amerykańskiego biznesmena – jest on już właścicielem grającej od 2017 roku w hokejowej lidze NHL drużyny Vegas Golden Knights. Jednym z jego wspólników jest znany aktor Michael B. Jordan.

Po zakupie nowy właściciel zadeklarował: „Będziemy iść naprzód, zawsze naprzód, nigdy się nie będziemy cofać”.

Jak dotąd dotrzymują obietnicy. Bournemouth sprowadził Dango Ouattara, Darrena Randolpha, Antoine Semenyo i Matíasa Viña. I tuż pod koniec dnia pojawił się kolejny zawodnik! 20-letni Illia Zabarnyi zaimponował Dynamowi Kijów, dzięki czemu trafił do Premier League za 20 milionów funtów. Młody stoper podpisał kontrakt ważny do lata 2028 roku.

Bournemouth podobno zapłaciło 22,5 miliona euro. Po 20 meczach mają tylko 17 punktów i są na 18. miejscu. (poniżej czerwonej linii).

Czytaj: Uruchamia klauzulę wykupu w wysokości 1,2 miliarda

Mimo młodego wieku rozegrał już 24 mecze w reprezentacji Ukrainy.

Obejrzyj poniżej zabawną prezentację Bournemouth, w której wykorzystują grę Football Manager.

Czytaj: Sroki finalistą Pucharu Ligi