Nowy Robert Lewandowski przymierzany do włoskiego klubu

0
564
Aleksander Buksa na celowniku giganta! „To nowy Lewandowski”. Zdjęcie: Twitter

SSC Napoli dołączyło właśnie do wyścigu o młodą gwiazdę Wisły Kraków – Aleksandra Buksę. Włoskie media nazywają 17-letniego Polaka młodym Robertem Lewandowskim czy Erlingiem Haalandem.

Powołując się na włoski portal arenapoli.it, władze Napoli są zainteresowane zakupem młodego Polaka i wyceniły go na kwotę pięciu milionów euro.

Włoskie media porównują napastnika Wisły Kraków do takich piłkarzy, jak: Robert Lewandowski czy Erling Haaland. Zawodnikowi nie brakuje instynktu strzeleckiego, jednak wszystko zależy od tego, jak poprowadzi się Buksę.

Włosi zwracają za to uwagę na inne aspekty 17-latka. Ich zdaniem jego praca ciałem, gra na boki i wykończenie z dużej odległości – to cechy, które interesują SSC Napoli.

Włoskie media podkreślają, że transfer do jednego z klubów we Włoszech jest bardzo prawdopodobny.  Menadżerem Polaka jest Marcin Kubacki, z którym współpracują inni Polacy występujący w Serie A.

Co ciekawe młodym napastnikiem interesuje się wiele klubów europejskich. Wśród nich wymienia się: FC Barcelonę, Bayern Monachium, Inter Mediolan, Ac Milan, As Roma.

Aleksander Buksa jest najmłodszym strzelcem ekstraklasy w XXI wieku. Jedynym młodszym piłkarzem w historii polskiej piłki jest Włodzimierz Lubański.

Zdjęcie główne: Twitter

Czytaj: Czy Jerzy Brzęczek pozostanie trenerem reprezentacji Polski?