Strona główna Piłka Nożna Nowy selekcjoner spotkał się w Warszawie ze Zbigniewem Bońkiem

Nowy selekcjoner spotkał się w Warszawie ze Zbigniewem Bońkiem

0
403
Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa jest już w Warszawie, gdzie spotkał się z prezesem PZPN, Zbigniewem Bońkiem. Zdjęcie: Twitter

Paulo Sousa jest już w Warszawie. Nowy selekcjoner spotkał się z prezesem PZPN, Zbigniewem Bońkiem. Niedługo odbędzie się także wideo-konferencja Sousa z przedstawicielami mediów.

Tak jak powiedział Boniek, Paulo Sousa zawitał do Polski tydzień po swojej nominacji. W czwartek prezes PZPN wyjawił nazwisko Portugalczyka jako nowego selekcjonera polskich piłkarzy. 18 stycznia poinformował, że Jerzy Brzęczek nie pełni już funkcji selekcjonera Biało-Czerwonych.

Czytaj: Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

Paulo Sousa zanim zjawił się w Polsce, poleciał do Monachium, gdzie spotkał się z Robertem Lewandowskim, aby przedstawić mu swoją strategię. Polscy piłkarze z nowym selekcjonerem spotkają się przy okazji meczy reprezentacji Polski, odbędzie się zgrupowanie Biało-Czerwonych przed marcowym spotkaniem z Węgrami o punkty eliminacji mistrzostw świata.

Portugalczyk w swoim sztabie będzie miał sześciu współpracowników. Manuel Cordeiro i Paulo Grilo współpracowali z Paulo Sousą w Girondins Bordeaux, Antonio Gomez niedawno odpowiadał za przygotowanie fizyczne piłkarzy FC Barcelony. Trenerem bramkarzy będzie Paulo Jorge Fernandes Grilo. Za przygotowanie fizyczne będzie odpowiadać Lluis Sala Perez i Antonio Jose Gomez Diaz. Analitykiem kadry będzie Cosimo Cappagli.

Zapewne niedługo prezes PZPN ogłosi, kiedy nastąpi spotkanie online Sousa z przedstawicielami mediów.