Nowy supertalent wypada po 53 minutach gry w barwach Leverkusen

0
4
Poważny problem dla Alonso. Brazylijczyk Arthur doznał poważnej kontuzji w meczu międzynarodowym. (zdjęcie: leverkusen, twitter)

Bayer Leverkusen rozpoczął fenomenalnie sezon w Bundeslidze. Dzięki strzeleckim wyczynom Victora Bonifacego, drużyna Xabiego Alonso może się poszczycić najlepszą łączną skutecznością w ataku w lidze (11 bramek).

Niemniej jednak nie tylko w przyszłości Leverkusen wygląda na drużynę gotową rzucić wyzwanie Bayernowi Monachium. Jakość i głębia, jaką zespół Alonso posiada na każdej pozycji, naprawdę uczyniła z nich siłę, z którą należy się liczyć.

Latający obrońca Arthur (jak go nazywa bundesliga.com) podpisał kontrakt w kwietniu, przybył latem i miał czas zaaklimatyzować się w niemieckim futbolu. Do tej pory w trzech meczach spędził na boisku 53 minuty. Teraz plan był taki, aby zwiększyć jego czas gry.

CZYTAJ: Dobrze rozgrywa swoje karty

Arthur jest uważany za jeden z najbardziej ekscytujących talentów Ameryki Południowej. Trener Bayeru Leverkusen Xabi Alonso ma jasny plan wykorzystania ekstremalnej szybkości 20-latka na krawędzi, ale teraz wszystko zostało wstrzymane.

Trener będzie musiał uporać się z poważną kontuzją jednego z zawodników. Bayer Leverkusen ogłosił, że Arthur doznał kontuzji ścięgna mięśnia w prawym udzie, co oznacza, że Brazylijczyk wypada z gry na kilka miesięcy.

Piłkarz podczas pełnienia obowiązków w reprezentacji Brazylii do lat 23 doznał kontuzji mięśnia prawego uda i teraz 20-latka czekają aż trzy miesiące rehabilitacji.

CZYTAJ: Sommer doskonale sobie radzi w bramce Interu Mediolan