Nowy trener Bayernu: Sytuacja jest jasna. Lewandowski zostanie w klubie.

0
846
(c) Bayern München: Robert Lewandowski

Nie ustaje zamieszanie wokół potencjalnego transferu Roberta Lewandowskiego. Tym razem na temat zmiany klubu przez 3-krotnego króla strzelców Bundesligi wypowiedział się jego klubowy trener, Niko Kovac. Widać, że bardzo mu zależy na zatrzymaniu Polaka w klubie z Bawarii.

Jeszcze kilka dni temu media informowały o chęci rozmowy Lewandowskiego z Kovacem. Napastnik miał poprzez nią podjąć ostatnią próbę uzyskania zgody na transfer. Władze Bayernu za nic w świecie nie chcą sprzedawać jednego ze swoich najlepszych zawodników i ta rozmowa była kolejną próbą zmiany ich stanowiska. Nie jest tajemnicą, że „Lewemu” bardzo zależy na zmianie otoczenia i od kilku miesięcy podejmuje starania w kierunku zdobycia pozwolenia na transfer. W tym celu zmienił nawet managera na Piniego Zahaviego, mającego bardzo duże znajomości w świecie piłki.

Kovac od kiedy tylko został trenerem Bayernu podkreśla, że bardzo zależy mu na pozostaniu Roberta w Monachium. W wywiadach mówił, że bardzo liczy na Polaka i że ma on być kluczowym zawodnikiem w prowadzonej przez niego drużynie. Teraz po raz kolejny daje do zrozumienia, że nie wyobraża sobie następnego sezonu bez napastnika reprezentacji Polski. – W sprawie Roberta nic się nie zmieniło. Sytuacja jest jasna – nie opuści Bayernu, bo jest naszym topowym napastnikiem. Nie będziemy chcieli go sprzedać i nie sprzedamy. – stwierdził w rozmowie ze Sky Sport News trener Bawarczyków.

Ponadto w wywiadzie z brytyjską stacją, szkoleniowiec dał jasno do zrozumienia, że dobro klubu jest ważniejsze od interesów pojedynczego zawodnika. – Zdajemy sobie sprawę z zainteresowania Robertem innych klubów. To, że chciałby odejść – to jedno, drugą rzeczą jest to, czego my chcemy. Jesteśmy Bayernem, mamy topowego zawodnika i nie mamy zamiaru go oddawać – zaznaczył Chorwat.

Ponadto Kovac przypomniał o obowiązującej Lewandowskiego umowie – Robert ma kontrakt i na pewno będzie w Bayernie grać tak długo, jak będzie to możliwe. Jest profesjonalistą i wie dobrze, że ma coś do udowodnienia. Chce strzelać bramki i osiągać sukcesy.

Wydawało się, że po nieudanym w wykonaniu Lewandowskiego mundialu zainteresowanie innych klubów znacznie zmaleje i działacze Bayernu nie będą miały dużych kłopotów w zatrzymaniu go w zespole. Tymczasem pogłoski o jego odejściu nie milkną. Z tych najnowszych warto zwrócić uwagę na doniesienia „Marci” mówiące, że ze starań o zatrudnienie Polaka nie rezygnuje Real Madryt. Gorącym zwolennikiem sprowadzenia „Lewego” na Santiago Bernabeu ma być nowy trener Królewskich – Julen Lopetegui.

Zdaje się, że serial pt. „Lewandowski zmienia klub” w najbliższym czasie się nie skończy.

Źródło: sportowefakty.wp.pl