Nowy trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej

0
128
Bartosz Jurecki; zdjęcie z: Twitter

Bartosz Jurecki poprowadzi reprezentację Polski w marcowych meczach eliminacji mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

W poniedziałek stało się faktem, że Patryk Rombel po czterech latach pracy nie będzie już selekcjonerem polskich piłkarzy ręcznych. Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu z dotychczasowym szkoleniowcem, a można się spodziewać, że głównym tego powodem była postawa Polaków na ostatnich mistrzostwach świata w Polsce i Szwecji, gdzie Biało-Czerwoni zajęli dopiero 15. miejsce. 

Zobacz także: Wolfsburg zainteresowany młodą gwiazdą Legii

Wciąż nie wiadomo, kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji po Patryku Romblu. Jednak już za miesiąc polskich szczypiornistów czekają ważne mecze eliminacji do mistrzostw Europy z Francją. 8 marca Polacy zmierzą się z wicemistrzami świata w Gdańsku, a trzy dni później zostanie rozegrane drugie spotkanie obu zespołów we Francji.

Jako że w polskiej grupie znajdują się także słabe reprezentacje Włoch i Łotwy, a do mistrzostw zakwalifikują się po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i cztery z ośmiu z trzecich miejsc, Biało-Czerwoni nie powinni mieć większych problemów z awansem.

Przeczytaj także: Reset Kamila Stocha

Przypomnijmy, że jako zawodnik Bartosz Jurecki był członkiem zespołu Bogdana Wenty, który w 2007 roku sięgnął po wicemistrzostwo świata, a dwa lata później po brązowy medal. Były piłkarz ręczny niemieckiego Magdeburga brąz z reprezentacją wywalczył również w 2015 roku, gdy kadrę prowadził Michael Biegler. W drużynie narodowej Jurecki zaliczył 234 występy, w których rzucił 729 bramek. Jurecki aktualnie jest trenerem Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.