Nowym selekcjonerem Wisły Kraków został były selekcjoner Biało-Czerwonych

0
226
Jerzy Brzęczek wraca do Ekstraklasy! Były selekcjoner został nowym trenerem Wisły Kraków. Zdjęcie: Twitter

Oficjalnie już wiemy, że Jerzy Brzęczek został nowym trenerem Wisły Kraków!

Wisła Kraków w niedzielę poinformowała o rozstaniu z Adrianem Gulą. Teraz przedstawiła nowego trenera. Został nim były selekcjoner Polski, Jerzy Brzęczek. Umowę podpisał do końca sezonu z możliwością jej przedłużenia.

Brzęczek nowym trenerem Wisły Kraków

W poniedziałek krakowski klub ogłosił na swojej oficjalnej stronie, że nowym trenerem Wisły będzie Jerzy Brzęczek.

Były selekcjoner reprezentacji Polski wraca na trenerską ławkę i przejmuje stery w drużynie Białej Gwiazdy, z którą powalczy na szczeblu Ekstraklasy oraz w rozgrywkach krajowego pucharu. Umowa obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2021/2022 i zawiera opcję przedłużenia.

Miejsce w tabeli oraz dorobek punktowy nie napawa optymizmem. Przed trenerem został postawiony cel utrzymania w Ekstraklasie. Podpisujemy kontrakt do końca sezonu. Cieszymy się, że mamy trenera tego kalibru. Uważam, że to bardzo dobry wybór – powiedział Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły.

– To trudny moment, ale jestem przekonany, że wykonamy dobrą pracę. Jestem przekonany, że cel, jakim jest pozostanie Wisły w Ekstraklasie, osiągniemy – stwierdził Jerzy Brzęczek na powitalnej konferencji.

51-letni szkoleniowiec podkreślił, że w jego sztabie pozostanie dotychczasowy trener bramkarzy Maciej Kowal oraz jeden z analityków. Duża część sztabu Wisły będzie jednak nowa.

Potencjał Wisły jest większy, niż wskazywałoby miejsce w tabeli – podkreślił były selekcjoner. – Chcemy wyzwolić pozytywną energię drużyny.

Dawid Błaszczykowski podziękował przy tej okazji dotychczasowemu trenerowi Adrianowi Guli. – Trener Gula jest bardzo dobrym szkoleniowcem. Ale postanowiliśmy, że potrzebujemy nowego impulsu.

Planujemy krótkie testy szybkości i wydolności – zaznaczył Brzęczek. – Chcemy mieć obraz tego, w jakim kierunku powinniśmy iść.

Do Wisły wraz z Brzęczkiem powraca były trener przygotowania fizycznego Wisły, pracujący w przeszłości również w kadrze Polski, Leszek Dyja.

Jerzy Brzęczek odniósł się też do kwestii ewentualnego powrotu do składu kapitana Wisły Jakuba Błaszczykowskiego.

Trudno powiedzieć, kiedy Jakub Błaszczykowski powróci na boisko – przyznał były selekcjoner. – Jestem dumny, że mam takiego siostrzeńca – dodał.