O Aubameyanga zabiegają trzy kluby

0
46
To salto wykonane przez Aubameyanga w stroju Chelsea. (zdjęcie: Chelsea, Twitter)

Aubameyang dołączył do Chelsea na początku sezonu, ale w dziewięciu meczach strzelił tylko jednego gola w lidze. W wieku 33 lat Aubameyang nie jest już tym zawodnikiem, którym był kiedyś i nie odniósł sukcesu, na jaki liczyli fani Chelsea. Przy szeroko otwartym oknie transferowym może to ponownie oznaczać ruch dla byłej gwiazdy Arsenalu.

Zaczęło się dobrze od strzelenia gola w pierwszym meczu przeciwko Crystal Palace, ale od tego czasu nic się nie zadziało, w przeciwieństwie do jego kariery w Barcelonie, ponieważ Aubameyang strzelił 13 bramek w 24 meczach.

Chelsea podpisał kontrakt z Datro Fofaną i sprowadził Joao Felixa na wypożyczenie oraz ma umowę dla Christophera Nkunku, która jest sfinalizowana i gotowa na lato, oprócz tego, że klub kupi również nowego napastnika. Może to oznaczać, że Aubameyang jest już w drodze na Stamford Bridge.

Czytaj: Chelsea zapłaci 74 miliony za sześć miesięcy

Hiszpańskie media twierdzą, że Atletico Madryt, Barcelona i Valencia są zainteresowane pozyskaniem Aubameyanga za darmo z Chelsea.

Aubemayang miał imponujący okres w Barcelonie, ale tempo Premier League tak naprawdę nie pasuje do starzejącego się Aubameyanga, więc powrót do Hiszpanii, gdzie rozkwitał, może być mądrym posunięciem.

Graham Potter zastąpił Aubameyanga przeciwko Manchesterowi City na początku tego miesiąca, zanim zastąpił go ponownie w dalszej części meczu, co podsumowuje jego czas w Chelsea.