«Ø» sprawiło ogromne kłopoty największemu klubowi świata

0
5
Rasmus Hojlund pod wrażeniem Marcusa Rashforda. „To klasa światowa". (zdjęcie: united, twitter)

Dlaczego Manchester United przez ponad miesiąc nie mógł sprzedawać koszulek Rasmusa Højlunda?

Kibice Manchesteru United mogą w końcu świętować dostępność koszulek Rasmusa Højlunda po dziwnym problemie, który spowodował opóźnienie w ich sprzedaży.

Reprezentant Danii, który latem dokonał rekordowego transferu z Atalanty za 72 miliony funtów (90 milionów dolarów), stał się obecnie najdroższym napastnikiem, jaki kiedykolwiek kupiły Czerwone Diabły.

Przybycie Hojlunda na Old Trafford spotkało się z ogromnym podekscytowaniem, ponieważ fani chcieli okazać swoje wsparcie dla młodej sensacji. Spotkali się jednak z rozczarowaniem, gdy odkryli, że klub stanął w obliczu nieoczekiwanego problemu.

Daily Mail donosi, że Manchester United przez ponad miesiąc nie mógł sprzedawać koszulek Rasmusa Højlunda z powodu osobliwego przeoczenia – nie miał na stanie żadnej duńskiej litery „ø”. Te unikalne znaki są niezbędne do prawidłowego przeliterowania nazwiska Højlunda na plecach koszulek.

Jeszcze w ubiegły piątek odwiedzający Old Trafford Megastore zostali poinformowani, że dostawa wciąż trwa. Problem ten uniemożliwił fanom dumnie okazanie swojego wsparcia dla rekordowego dodatku do klubu.

Daily Mail donosi, że kibice są z tego powodu bardzo niezadowoleni. Tego lata nie można było kupić koszulki Højlunda. Klub nie pomyślał, że będzie musiał zamówić wcześniej nieprzyjazną duńską literę „ø”.

CZYTAJ: Pokazał już Erikowi ten Hag, że może zastąpić Jadona Sancho w Manchesterze United

Sfrustrowani kibice nazwali klub „niekompetentnym” po tym, jak powiedziano im, że sklep klubowy United czeka na otrzymanie wymaganej litery, która znajduje się w nazwisku gwiazdy.

Højlund przybył z Atalanty na początku sierpnia. Jednak fanom, którzy jeszcze w piątek próbowali kupić koszulkę 20-latka, powiedziano, że muszą poczekać.

Choć niektórzy mogą postrzegać tę kwestię jako trywialną, jeden z kibiców United twierdzi, że wskazuje ona na to, że władze klubu nie potrafią naprawić „najbardziej podstawowych” rzeczy, w obliczu żenującej sytuacji, która miała miejsce w strasznym miesiącu dla gigantów Premier League, z problemami zarówno na boisku i poza nim.

„To niekompetencja” – stwierdził kibic, któremu nie udało się zdobyć koszulki z imieniem 20-latka na plecach w ramach prezentu urodzinowego dla bliskiej osoby. „Wielki letni transfer, a nadal nie możesz kupić koszulki z jego nazwiskiem, ponieważ nikt nie uznał za stosowne zamówić wcześniej literę „ø”.

Na szczęście Manchester United rozwiązał już tę sprawę, ogłaszając, że dotarło kluczowe „ø” i koszulki Rasmusa Højlunda są wreszcie dostępne w sprzedaży. 20-letni napastnik, wysoko oceniany ze względu na swój potencjał, zadebiutował w Premier League w barwach Czerwonych Diabłów jako rezerwowy w przegranym 1:3 meczu z Arsenalem. Pragnie wywrzeć bardziej znaczący wpływ na drużynę po przerwie międzynarodowej, zaczynając od meczu u siebie z Brighton 16 września.

Minął miesiąc, zanim klub był gotowy i największy klub na świecie mógł zacząć sprzedawać swoim kibicom nową koszulkę.

CZYTAJ: United potwierdził, że zawodnik zgodził się opóźnić swój powrót do odwołania

Ponieważ Rasmus Højlund dąży do rozwiązania długotrwałych problemów Manchesteru United, fani mogą teraz z dumą nosić jego koszulkę z poprawną pisownią jego nazwiska i stylowo wspierać nowy nabytek klubu.

Prowadzenie klubu piłkarskiego wiąże się z wieloma wyzwaniami.